fbpx

Częstochowska grupa AmperA świętuje 10. urodziny. Koncert odbędzie się 4 lutego!

Koncert z okazji 10. urodzin zespołu AmperA odbędzie się w sobotę, 4 lutego. Po raz kolejny świętowanie odbędzie się w Pubie Sportowym Stacherczak (al. Kościuszki 1).

Grupy AmperA nie trzeba w Częstochowie specjalnie przedstawiać. Dzięki takim piosenkom jak „Gdzie jest Twój dom?”, „Moja identyfikacja”, „Hej, to ja” czy „Gdzieś tam są zachody słońca” przez lata działalności grupa zdobyła wierną publiczność. O działalności zespołu pisaliśmy wielokrotnie na łamach „Gazety Regionalnej”, warto jednak przypomnieć, że nazwa pochodzi od jednostki natężenia prądu, który oznacza rockowe elektryczne brzmienie, ale litera „A” na końcu nazwy dodaje do muzyki wątek akustyczny.

Grupę od 2012 r. tworzy czterech indywidualistów. To wokalista Kuba „Qba” Bociąga, gitarzyści – Marcin „Kasa” Dawidowski i Rafał „Rav” Ociepa oraz perkusjonista Mateusz „Nazgul” Nienartowicz.

Ich twórczość stanowi połączenie różnych stylów i inspiracji muzycznych przedstawiona w akustycznych aranżacjach, z domieszką lekkiego pazura gitary elektrycznej. Utwory Ampery czerpią m.in. z rocka, bluesa, reggae czy country.

Częstochowska grupa ma w swoim dorobku dwa albumy studyjne: „Trip” z 2013 r. oraz „4Strony” z 2014 r. Dyskografię dopełniają dwa winyle („Czwarty próg” oraz winyl wydany z okazji Record Store Day z singlem „Gdzie jest Twój dom?”) i koncertowe DVD zarejestrowane w częstochowskim Miejskim Domu Kultury w 2015 r.

AmperA nagrała dotychczas osiem teledysków do utworów „Hej to ja”, „Chudy”, „Moja identyfikacja”, „Gdzie jest Twój dom?”, „Tylko dla mnie”, „Czwarty próg”, „If you wanna leave me” (nagrany jako AmperA& DJ Mike Timberlake) oraz „Lecę jak ptak”. Ostatnio ta lista poszerzyła się o klip zrealizowany w ramach cyklu „CGK Live Session” – „To, co było”.

Tradycją zespołu są koncerty urodzinowe. Od pewnego czasu odbywają się one w Pubie Sportowym Stacherczak (al. Kościuszki 1). Na tej samej scenie zespół uczci również swoje dziesięciolecie.

-Zapraszam Was kochani na nasze 10 urodziny. To już kupę czasu razem w tym składzie i razem z Wami. Wiele wspomnień, wiele dźwięków, wiele koncertów, ale wciąż jesteśmy głodni grania. Dlatego bardzo cieszę się, że spotkamy się znów z Wami w naszym urodzinowym domu jakim jest „Stacherczak” – zaprasza fanów Kuba Bociąga.

Częstochowska grupa AmperA świętuje 10. urodziny. Koncert odbędzie się 4 lutego! 6
AmperA

Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 4 lutego. Według zapowiedzi występ podzielony zostanie na dwie części.

-Zagramy dwa sety. Jeden Unplugged z ciekawymi aranżacjami, drugi już z elektrykiem. W przerwie miedzy setami zaprezentujemy Wam nasz najnowszy klip autorstwa Rav Pawlika, do utworu „Ucieczka” – zapowiada wokalista.

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 50 zł. Więcej informacji o zespole można znaleźć na www.facebook.com/zespolampera.

red.

Czytaj także: Powstaje drugi tom książki „100 krajów przed czterdziestką” częstochowskiego podróżnika Kuby Bociągi