fbpx
Strona głównaPomoc dla UkrainyWsparcie dla Ukrainy. Częstochowski ambulans pomoże mieszkańcom Lwowa

Wsparcie dla Ukrainy. Częstochowski ambulans pomoże mieszkańcom Lwowa

Częstochowa przekaże na rzecz społeczności obwodu lwowskiego ambulans sanitarny, defibrylator oraz radiotelefony. To sprzęt Stacji Pogotowia Ratunkowego, który nie spełnia już norm systemu ratownictwa medycznego w Polsce, a przyda się walczącej z Rosją Ukrainie.

Ambulans był rezerwową karetką transportową częstochowskiego pogotowia. Przekazanie go jako pomocy humanitarnej na rzecz Ukrainy, we współpracy ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim, otwiera możliwość otrzymania przez częstochowskie pogotowie dotacji na nową karetkę ratunkową. Taką, którą będzie można włączyć do krajowego systemu ratownictwa medycznego i które będzie służyć społeczności Częstochowy.

ambulans

Pozostały sprzęt, który zostanie przekazany Lwowskiemu Obwodowemu Centrum Medycyny Ratunkowej jest sprawny, ale już wycofany przez pogotowie z użytkowania, jako nie spełniający standardów systemy ratownictwa medycznego.

Karetka, a także m.in. defibrylator Lifepak i 3 radiotelefony zostaną teraz przekazane do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pod Lublinem, skąd w większym transporcie pojadą na Ukrainę.

Decyzję w sprawie przekazania ambulansu i sprzętu w celu niesienia pomocy ludności obwodu lwowskiego w czasie trwającej w Ukrainie wojny podjął częstochowski samorząd w trakcie nadzwyczajnej czwartkowej sesji Rady Miasta.

ambulans

mat. UM Częstochowy, fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Czytaj także: Realizacja węzła „Bugajska bis” – do przetargu stanęło 2 oferentów

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV