fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaMotoryzacjaAkumulatory ZAP poruszają samochody na całym świecie

Akumulatory ZAP poruszają samochody na całym świecie

Akumulatory ZAP poruszają samochody na całym świecie.


W ponad 50 krajach na całych świecie jeżdżą samochody i działają maszyny z akumulatorami, które wyprodukowano w Piastowie pod Warszawą. Firma ZAP Sznajder Batterien S.A. pochwalić się może nie tylko nowoczesną technologią produkcji, dzięki której z taśm produkcyjnych zakładu zjeżdżają najwyższej jakości baterie do aut i specjalistycznych pojazdów czy maszyn, ale także wspaniałą historią. Za pięć lat firma obchodzić będzie setne urodziny.


Założycielem i pierwszym właścicielem ZAP był Fryderyk Müller. Fabrykę akumulatorów założył w 1925 roku w podwarszawskiej Utracie, czy obecnym Piastowie. Zaledwie w kilkanaście lat po uruchomieniu zakład stał się jednym z czołowych producentów akumulatorów nie tylko w Polsce.
Tuż przed wybuchem II wojny światowej firma zatrudniała blisko 2 tysiące pracowników, a wyprodukowane przez nią urządzenia znane były już w wielu krajach także poza granicami Europy.


Wspaniały rozwój firmy, jak wielu zakładów polskich, zatrzymała wojna. Po jej zakończeniu fabryka z Piastowa została wzorem innych zakładów produkcyjnych upaństwowiona.


Po zmianach ustrojowych, na początku lat 90. ubiegłego wieku Zakłady Akumulatorowe Piastów, bo pod taką wówczas nazwą funkcjonowała fabryka, przekształcono w spółkę państwową, a
następnie ponownie sprywatyzowano.


Prawdziwy rozwój firmy nastąpił na początku lat dwutysięcznych, gdy zakład kupił Lech Sznajder.
W 2002 r. spółka zaczęła działać pod obecną nazwą — ZAP Sznajder Batterien. Od tego momentu rozpoczęły się znaczące dla rozwoju firmy inwestycje. Spółka kupiła między innymi nowoczesne linie produkcyjne, które pozwalają jej obecnie na wytwarzanie wysokiej jakości akumulatorów
zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych, a także autobusów, maszyn i pojazdów rolniczych oraz urządzeń i pojazdów specjalistycznych.


Obecnie podwarszawska fabryka sprzedaje swoje akumulatory do blisko 60 krajów. Jest obecna w całej Europie, w tym głównie w krajach skandynawskich, gdzie akumulatory ZAP cieszą się szczególną popularnością, ale także eksportuje swoje urządzenia do Azji czy na Bliski Wschód.
Samochody z bateriami wyprodukowanymi w Piastowie jeżdżą po drogach mroźnej Północy, jak i upalnej Afryki i Azji.
Swój sukces firma, oparta wyłącznie na polskim kapitale, zawdzięcza umiejętnemu zarządzaniu, a także udanemu połączeniu nowoczesnej myśli technologicznej z wyśmienicie wykształconą kadrą inżynierską.


ZAP Sznajder Batterien S.A. produkuje najwyższej jakości baterie, które spełniają oczekiwania najwybredniejszych klientów. Z powodzeniem konkuruje na całym świecie z innymi uznanymi markami. Najlepiej świadczy o tym fakt, że aż ponad 70 procent produkcji podwarszawskiej spółki trafia na eksport.
Firma posiada certyfikaty ISO potwierdzające wysoką jakość produkcji oraz zgodność z normami ochrony środowiska. Wszystkie akumulatory tego zakładu są nie tylko niezawodne, ale także, co bardzo istotne, nadają się do recyklingu zgodnie z nowoczesnymi wymaganiami ochrony środowiska naturalnego.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -