W Częstochowie kolejni rodzice skorzystają z akcji „Aktywni rodzice-szczęśliwe dzieci 3”

0
504

Kolejni rodzice skorzystają ze wsparcia, które oferuje im Urząd Miasta Częstochowy w ramach projektu „Aktywni rodzice-szczęśliwe dzieci 3”. Ty razem jest to 19 częstochowskich rodzin, w których obydwoje rodzice pracują poza domem.

Z usług opiekuńczych oferowanych przez nianie skorzysta 6 rodzin, natomiast pozostałe 13 rodzin będzie mogło zostawić swoje dzieci pod opieką w Żłobku Miejskim „Reksio”, gdzie w ramach projektu powstały dodatkowe miejsca.

Żłobek, znajdujący się przy al. Armii Krajowej, rozpocznie swoją działalność w grudniu, zaraz po remoncie.

Projekt, potocznie nazywany „Niania” realizowany jest przez Miasto Częstochowa przy wsparciu z funduszy unijnych.  Dzięki niemu na rynek pracy od początku trwania wszystkich edycji powróciło ponad 100 osób. Dodatkowo powstały nowe miejska w Żłobku Miejskim.

– „Projekt przynosi korzyści dzieciom, rodzicom, rodzinom, zatrudnionym opiekunkom lub opiekunom, ale także pracodawcom, którzy często czekają na powrót młodych rodziców do pracy” – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

„To realne wsparcie, które pomaga w decyzji o powrocie do pracy lub podjęciu zatrudnienia po macierzyńskiej przerwie” – dodaje prezydent.

Rodzice powracający do pracy po urlopie macierzyńskim, rodzicielskim lub wychowawczym, korzystający z usług niani mogą liczyć na refundację 85% poniesionych wszystkich kosztów, przy założeniu, że nie przekraczają one 4 000 zł. Dofinansowanie można uzyskać na okres 9 miesięcy.

Z usług niań od 2019 roku skorzystało już łącznie 30 rodzin.

Całkowita wartość projektu to ponad 2 mln 200 tys. zł. Zdobyte przez miasto europejskie dofinansowanie – po decyzji unijnych instytucji zarządzających – wynosi 1 mln 900 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here