Seniorzy z Żarek Letnisko przeprowadzili akcję sprzątania okolicy.

0
390

Seniorzy z Klubu „Czarka” w Żarkach Letnisko zorganizowali się i przeprowadzili akcję sprzątania okolicy.

Sprzątanie zorganizowano z inicjatywy zarządu koła seniorów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żarkach Letnisku. Klubowicze posprzątali otoczenie wkopanej z ich inicjatywy pięć lat temu Kapsuły Czasu, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie obelisku ku czci Hrabiny Raczyńskiej.

Seniorzy z Żarek Letnisko przeprowadzili akcję sprzątania okolicy. 1
Fot: UG Poraj

Pomimo upału klubowicze stanęli na wysokości zadania i wysprzątali okolicę. Oczywiście zostały zachowane wszelkie środki sanitarne, dlatego jeśli ktoś z uczestników w pewnym momencie nie czuł się na siłach mógł w każdej chwili zrezygnować. Seniorzy dali radę, nikt nie zrezygnował! Do akcji przyłączyła się również jedna najmłodsza przedstawicielka mieszkańców Żarek.

Seniorzy z Żarek Letnisko przeprowadzili akcję sprzątania okolicy. 2
Fot: UG Poraj

Sprzątanie trwało kilka godzin, podczas których seniorzy wkopali kilka sztuk cisów. Sadzone przez nich regularnie do tej pory tuje, zazwyczaj znikają w niewyjaśnionych okolicznościach. Stąd apel uczestników sprzątania o poszanowanie wspólnej własności i dla pracy społecznej. Upiększany teren jest dla wszystkich mieszkańców i turystów.

Informują także, że takie sadzonki można kupić za nieduże pieniądze w szkółkach krzewów czy też w marketach, dlatego nie trzeba ich wykopywać pod osłoną nocy by wsadzić je później do swojego ogródka.

„Szanujmy pracę i pieniądze społeczników, w szczególności, że są to starsze osoby, które poświęcają swój czas i siły, by nam wszystkim żyło się dobrze i estetycznie” – podkreślają członkowie zarządu koła.

Po akcji sprzątania okolica jest teraz czystsza i przyjemniejsza dla oka.

– „Apelujemy więc do mieszkańców o uszanowanie wykonanej w pocie czoła pracy i dbanie o to, aby jak najdłużej tak pozostało. To przecież nasz wspólny dom i wspólna sprawa” – mówią zgodnie seniorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here