Akcja Znicz podsumowana

0
213

Przez cztery dni , od czwartku do niedzieli włącznie blisko 700 częstochowskich policjantów uczestniczyło w tegorocznej akcji Znicz. Pogoda sprzyjała kierowcom, więc drogówka odnotowała mniej wypadków drogowych niż rok temu. Niestety, prawdziwą plagą, podobnie jak w całym kraju, okazali się pijani kierowcy. W czasie listopadowego weekendu, na drogach w regionie zatrzymano więcej osób kierujących samochody pod wpływem alkoholu niż to było w trakcie ubiegłorocznych Wszystkich Świętych.W akcję “Znicz 2019”, która trwała od czwartku 31 października, od godziny 6, do poniedziałku, także do godz. 6. teren wokół cmentarzy, a także na drogach dojazdowych do nekropolii patrolowało 496 policjantów ruchu drogowego. W zapewnieniu bezpieczeństwa odwiedzającym groby bliskich uczestniczyło ponadto 194 kolejnych stróżów prawa oraz 27 mundurowych z innych służb, w tym straży miejskiej.
Wszyscy czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.
Jak informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, w trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały 3 osoby. Policja odnotowała również 68 kolizji drogowych. Jak podsumowali funkcjonariusze drogówki, było lepiej niż rok temu. W 2018 roku tylko samych kolizji było ponad 100.

Akcja Znicz podsumowana 1


W trakcie długiego weekendu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili przeszło 500 kontroli pojazdów. Niestety, w tym roku wzrosła liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierujących. Rok temu wykryto 4 takie przypadki.
Wobec kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, zatrzymanych zostało 8 praw jazdy.
W tym roku za to spokojnie było na samych cmentarzach i wokół nich. Nie odnotowano żadnych zakłóceń spokoju, nie podejmowano także interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego.
Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych w czasie całej akcji dzień ten był bezpieczny.
(Źródło: KMP Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here