Po raz kolejny rusza akcja „Święty Mikołaj na Kresach”

0
1458
paczka 2

Jak rok temu po raz kolejny rusza akcja „Święty Mikołaj na Kresach” organizowana przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy. Zebrane dary oraz pieniądze zostaną przekazane na wsparcie naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich.

PLAKAT-TOWARZYSTWO-PATRIOTYCZNE-KRESY-
fot. TP Kresy

Towarzystwo Patriotyczne Kresy już od wielu lat rok w rok wspiera najbardziej potrzebujących rodaków mieszkających na kresach. Aby pomoc była jeszcze większa powstała akcja „Święty Mikołaj na Kresach”, której celem jest zebranie potrzebnych rzeczy oraz pieniędzy.

W tym roku akcja rozpoczęła się już 17 września i potrwa do 22 października 2021 roku. Do wszystkich szkół na terenie całego powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego zostały wysłane informacje o trwającej zbiórce. Dodatkowo podobną informację otrzymali Wójtowie z prośbą o wsparcie tej inicjatywy.

Głównych celem akcji  „Święty Mikołaj na Kresach” jest zebranie jak największej liczby potrzebnych rzeczy oraz żywności, zrobienia z nich paczek i przekazanie ich rodakom żyjącym na Kresach Wschodnich – Wileńszczyzna, Lwów, a szczególnie na Białoruś.

W tym roku w placówkach oświaty będą zbierane przede wszystkim słodycze, nowe przybory szkolne, książki oraz zabawki, jak również żywność z długim terminem przydatności, z których powstaną paczki i dary żywnościowe dla gmin na Wileńszczyźnie.

Dodatkowo przeprowadzane będą zbiórki publiczne do puszek i skarbonek na terenie szkół, przedszkoli, urzędów publicznych, sklepów czy punktów usługowych. W zeszłym roku w pomoc Polakom na kresach włączyło się 255 szkół z 20 gmin oraz darczyńcy spoza placówek Oświaty.

Więcej informacji o akcji „Święty Mikołaj na Kresach” można uzyskać na stronie Towarzystwa Patriotycznego Kresy.

Pamiętajmy:

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – Flora Edwards.