fbpx
Polontex - wietrzenie magazynów 2022
.td-header-rec-wrap{ width: 100%; min-height: 130px; }
Strona głównaPolecaneKłobuck. Trwa akcja "Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka". Na świąteczne upominki...

Kłobuck. Trwa akcja “Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”. Na świąteczne upominki czeka ponad 60 podopiecznych

Trwa akcja “Paczka da Dziecka z Domu Dziecka”. Celem jest świąteczna pomoc dla podopiecznych Domu Dziecka w Kłobucku. Każdy może się przyłączyć!

To już druga edycja akcji “Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka”, którą wymyślił artysta Robert Madziarz – na scenie znany jest jako RobGitarnik. Związany z Kłobuckiem twórca realizuje się jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, muzyk sesyjny. Znany jest nie tylko za sprawą działalności muzycznej, ale i charytatywnej. Wiele utworów, które wyszło spod jego ręki, ma szczególne przesłanie i powstało jako efekt w niebanalnych okolicznościach.

Najnowszym wśród nich jest piosenka świąteczna “Świętuj czas” nagrana jako RobGitarnik i Przyjaciele. Utwór ten promuje akcję dla podopiecznych kłobuckiego Domu Dziecka. Madziarz skomponował muzykę, tekst napisała częstochowska poetka Małgorzata Iżyńska, która od dawna współpracuje z muzykiem i chętnie angażuje się słownie w takie działania.

Kłobuck. Trwa akcja "Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka". Na świąteczne upominki czeka ponad 60 podopiecznych 1
“Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka II” (mat. ze strony zrzutka.pl)

“Świętuj czas” promuje zbiórkę na zrzutka.pl

Autorka tekstów, które śpiewali m.in. Marek Jackowski i Andrzej Grabowski wzięła również udział w nagraniu “Świętuj czas”. Do projektu zaproszeni zostali także: Marian Lichtman, Anna Maria Adamiak, Stashka, Kornelia Dusza, Maja Adamiak, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Remi Juśkiewicz, Amelia Cierpiał, Sławek Nalepa oraz nasze dwie, muzycznie utalentowane podopieczne Domu Dziecka w Kłobucku- Wioletta Wójtowicz i Angelika Roszkowska.

Opublikowany an kanale YouTube utwór promuje zbiórkę, którą uruchomiono na portalu zrzutka.pl. Można ją znaleźć pod hasłem Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka II“.

-Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do tego, aby spełnić choćby najprostsze marzenia naszych podopiecznych. Dokładamy największych starań aby spełnić wszystkie potrzeby naszych dzieci. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Mimo trwającej pandemii i koniecznych prac remontowych związanych z podziałem naszego Domu Dziecka w Kłobucku na dwie mniejsze placówki, staramy się żyć normalnie – czytamy w opisie zbiórki.

Na wigilijne podarki czeka 63 dzieci

Wspomniani podopieczni to obecnie 63 dzieci w wieku od 3 do 18 lat, które zamieszkują w trzech placówkach: Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku, Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Krzepicach i Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Waleńczowie.

-Zdajemy sobie sprawę, że pomimo naszych największych starań, nie jesteśmy w stanie zrekompensować naszym dzieciom możliwości wychowywania się w prawidłowo funkcjonującej rodzinie. Staramy się jednak stworzyć im przynajmniej namiastkę domu, w którym panuje atmosfera wzajemnego szacunku i zrozumienia, gdzie można czuć się bezpiecznie i być akceptowanym. Nasza Wigilia jak co roku będzie wyglądała jak tradycyjne wieczerze wigilijne w polskich domach. Będzie modlitwa, biały obrus i opłatek oraz potrawy wigilijne. Będzie także i choinka z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i miejsce wokół niej, które chcielibyśmy zapewnić świątecznymi podarunkami – zaznaczają organizatorzy akcji.

n766c5632e383dc2.jpeg
Paczka dla Dziecka z Domu Dziecka II (fot. ze strony zrzutka.pl)

Celem zbiórki jest zebranie 20 tys. zł. Na koncie – póki co – jest ok. 700 zł. Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup świątecznych podarków dla dzieciaków (do zbiórki można dorzucić się TUTAJ).

-Jesteśmy otwarci na każdą pomoc, dlatego zapraszamy Was Kochani do naszej zbiórki. Wesprzyj nas lub prześlij ją dalej. Liczy się każda nawet najmniejsza wpłata – apelują organizatorzy.

Zuzanna Suliga

Rekrutacja Politechnika Śląska
WSPS
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -
Rekrutacja Politechnika Śląska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here