fbpx
Strona głównaBiznesA jednak upadłość

A jednak upadłość

Spełnia się najgorszy scenariusz dotyczący przyszłości Huty Częstochowa. Zarząd Grupy ISD Polska złożył wczoraj wniosek o upadłość swoich spółek: ISD Polska sp. z o.o., ISD Trade Sp z o.o. Sp k. oraz ISD Huta Częstochowa Sp. z o.o. Sp. k.. W piątek wieczorem ISD Polska rozesłało do swoich kontrahentów pismo w tej sprawie. W dokumencie podpisanym przez prezesa ISD Polska Konstantego Litwinowa, spółka przeprasza swoich kooperantów za zaistniałą sytuację i informuje, że wobec przedłużających się negocjacji dotyczących przejęcia spółki przez brytyjskiego inwestora – Greybull Capital LLP nie miała innego wyjścia, jak właśnie złożenie wniosku o upadłość.

A jednak upadłość 1


“Z posiadanych przez nas informacji wiemy, że Inwestor złożył ofertę bankom, ale do dnia dzisiejszego nie została ona zaakceptowana, a co za tym idzie nie został również przedłużony Standstill — czytamy w piśmie przesłanym firmom przez ISD Polska. – Banki mając 3 miesiące na prowadzenie negocjacji nie zdołały ich ukończyć w granicach przewidzianych przez Standstill i nie podjęły decyzji o jego przedłużeniu oraz akceptacji oferty Inwestora. Od formalnego wygaśnięcia Standstill upłynęło już 28 dni, a banki i Inwestor nadal znajdują się w procesie negocjacji, mimo wielokrotnych pism, próśb zarządów spółek i nawet wystąpień hutniczych związków zawodowych. Próbowaliśmy wszelkich sposobów na wyjaśnienie bankom naszej trudnej sytuacji i naprawdę blisko mieliśmy do zasilenia spółki w niezbędne środki przez Inwestora. Zasoby spółek są wyczerpane trzymiesięcznym oczekiwaniem na decyzję i dwumiesięcznym postojem głównego zakładu produkcyjnego. Zarządy i załogi spółek zrobiły wszystko, co było w ich mocy, a nawet więcej, by dać stronom negocjacji czas na osiągniecie kompromisu. Wobec takiego rozwoju wydarzeń zarządy spółek Grupy są bezsilne i niestety były zmuszone w tej krytycznej sytuacji dopełnić obowiązków ustawowych, składając w dniu dzisiejszym wnioski o upadłość ISD Polska sp. z o.o., ISD Trade sp. z 0.0. sp. k. oraz ISD Huta Częstochowa sp. z o.o. sp. k.”
Zarząd ISD Polska zapowiada, że jest gotowy na cofnięcie wniosków o upadłość w celu umożliwienia sfinalizowania transakcji inwestorowi i bankom. Zastrzega jednak, że będzie to możliwe jedynie pod warunkiem osiągnięcia porozumienia inwestorem a bankami.
“Informujemy, że Spółki umieściły we wszystkich wnioskach wzmiankę o trwających nadal negocjacjach” – napisano w dokumencie.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

2 KOMENTARZE

  1. Kończ Pan Panie Litwinow i wstydu oszczędź. Kibicuję bankom aby nie dały ruskim którzy stoją za ISD oraz tym niby inwestorem więcej doić huty. Najgorsze, że po raz kolejny ruscy wysługują się tym samym cwanym związkowcem, a on wciąga do samobójczej gry część naiwnych central związkowych.

  2. Z sześciu organizacji związkowych, dwie odmówiły udziału w ratowaniu Huty. Solidarność i Solidarność 80 stwierdziły, że pikietować nie będą. Mało tego, opowiadali, że pikiety nie będzie żeby tylko utrudniać działania pozostałych organizacji. Twierdzą, że jak ludzie chcą to niech jadą…brawo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here