fbpx

W Częstochowie odbędzie się 9. Festiwal Bajki. Potrwa trzy dni

Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego zaprasza na 9. Festiwal Bajki. Wydarzenie odbywać się będzie od 15 do 17 czerwca.

Festiwal Bajki jest już stałą pozycją na mapie częstochowskich imprez. Jego głównymi odbiorcami są najmłodsi uczestnicy kultury, wśród których chcemy wzbudzić zainteresowanie książką i zaszczepić potrzebę korzystania z zasobów bibliotecznych, a tym samym zachęcić do systematycznego kontaktu z kulturą. Bo czytanie jest fajne! – przekonuje Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego, która organizuje wydarzenie.

15 czerwca rozpocznie się 9. edycja Festiwalu Bajki. W tegorocznym programie nie może zabraknąć tak lubianego przez małych i dużych Literackiego Pikniku, któremu towarzyszyć będą: warsztaty plastyczne i plener malarski, które poprowadzą Tęczówka Studio i Pracownia ZetPeTe, z kolei zabawy oraz animacje zaproponuje w tym roku grupa Kolorowo i bombowo.

W Częstochowie odbędzie się 9. Festiwal Bajki. Potrwa trzy dni 2
9. Festiwal Bajki

Uczestnicy spotkają się z Elżbietą Stępień – autorką bajek dla dzieci, która porusza w swoich książkach temat znaczenia ekologii w naszym codziennym życiu. Na Festiwalu nie może oczywiście zabraknąć warsztatów! W tym roku organizatorzy przewidzieli warsztaty ilustratorskie z Natalią Talarek-Oswald – ilustratorką, graficzką, autorką ilustracji do książek „Drzewa” oraz „Domy zwierząt”, warsztaty filmowe z Piotrem Klubickim, który od wielu lat zajmuje się reżyserią i produkcją filmową, a także warsztaty zielarskie z Agatą Zaskórską – zielarką, fitoterapeutką i edukatorką.

Co ciekawe, na Festiwalu Bajki swoją premierę będzie miało także słuchowisko „Drzwi do lasu”, którego autorką jest Małgorzata Wójcik.

Festiwalowi, tradycyjnie, towarzyszyć będzie konkurs. W tym roku jest to konkurs plastyczny „Bajeczny recykling”, skierowany do całych rodzin. Zadaniem będzie stworzenie żabki z surowców wtórnych. Zgodnie z zasadą „zero waste” dzieci dadzą drugie życie kartonowym pudełkom, plastikowym butelkom czy puszkom po napojach.

Partnerem tegorocznej edycji Festiwalu jest Fundacja PZU. Szczegóły: biblioteka.czest.pl. Za tegoroczną identyfikację wizualną wydarzenia odpowiada Anna Grzyb.

Program 9. edycji Festiwalu Bajki

15 czerwca (czwartek)

10.00 wystawa pokonkursowa „Bajeczny recykling”, Oddział dla Dzieci i Młodzieży (al. Kościuszki 4)

12.00 warsztaty ilustratorskie z serii „Młodzi przyrodnicy” z Natalią Talarek-Oswald, Filia nr 7 (al. Pokoju 15/17)

15.30 warsztaty filmowe „Ekobiblioteka” z Piotrem Klubickim, Filia nr 14 (ul. Norwida 17/21)

16.00 ekowarsztaty z Pracownią ZetPeTe, Filia nr 20 (ul. Gombrowicza 15)

16 czerwca (piątek)

12.00 warsztaty zielarskie z Agatą Zaskórską, Ogrody Biblioteki Głównej/Oddział dla Dzieci i Młodzieży (al. Kościuszki 4)

18.00 słuchowisko „Drzwi do lasu” autorstwa Małgorzaty Wójcik, Filia nr 9 (ul. Nowowiejskiego 15)

17 czerwca (sobota) Park im. S. Staszica

12.00-17.00 – zabawy, animacje, gry prowadzone przez Kolorowo i bombowo

12.00 – rozwiązanie konkursu plastycznego „Bajeczny recykling”

12.30 – warsztaty „Las w słoiku” z Tęczówka Studio

14.00 – spotkanie z Elżbietą Stępień

15.30 – plener malarski dla dzieci z Pracownią ZetPeTe