82-letnia mieszkanka Herb okradziona przez rzekomych akwizytorów

0
314

Lublinieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podających się za akwizytorów. Mężczyźni kilkakrotnie okradli 82-letnią mieszkankę Herb.

27 sierpnia br. około 9:30 do dyżurnego lublinieckiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy na terenie Gminy Herby mieli chodzić po domach i oferować kupno kołder oraz pościeli. W trakcie jednej z takich wizyt miał zginąć portfel ze znaczną sumą pieniędzy.

Policjanci szybko ustalili pojazd (biały peugeot partner na francuskich numerach rejestracyjnych), jakim poruszali się potencjalni sprawcy kradzieży oraz kierunek, w jakim odjechali.

Kilkanaście minut później po krótkim pościgu na ulicy Asfaltowej w Woźnikach, sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. W aucie znajdowali się dwaj 56-letni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla. Mężczyźni trafili do lublinieckiej komendy, a ich pojazd na policyjny parking.

Kryminalni ustalili, że zatrzymani „akwizytorzy” pod pozorem sprzedaży rzeczy już kilkukrotnie „odwiedzali” 82-letnią mieszkankę gminy Herby. Po tak zwanych wizytach łupem mogło paść nawet kilka tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here