fbpx
Strona głównaWiadomościLubliniec75 drzew na 750-lecie Lublińca

75 drzew na 750-lecie Lublińca

Z okazji obchodów 750-lecia Lublińca, na terenie miasta posadzono 75 drzew. Na taki pomysł świętowania jubileuszu, wpadł jeden z radnych- Jan  Springwald.

Miejsca, w których pojawiły się drzewa wybrano po wspólnych konsultacjach z pracownikami Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Organizacją całej akcji zajęli się radni Forum Samorządu Lublinieckiego.

Przedsięwzięcie częściowo sfinansowali radni Forum. Pozyskano również wsparcie od lokalnych firm, którym zależy na propagowaniu działań ekologicznych i są to: Expack Zakład Produkcyjny, Eurobox, Bunar, Benski Transport, FCC Lubliniec

Nowe drzewa pojawiły się m.in. na terenach placówek oświatowych, przy drogach powiatowych i na Cmentarzu Wojskowym.

Przy Zespole Szkół im. A. Mickiewicza, który w tym roku obchodzi 100-lecie, posadzono klony Faassen’ s Black oraz lipę drobnolistną.

Jubileuszowe sadzenie drzew przyciągnęło  ochotników z różnych środowisk. W akcji wzięli udział: Harcerze 108 drużyny Wędrowniczej „Czarny Szlak”, OSP Lubliniec, Poseł na Sejm Andrzej Gawron, Burmistrz Edward Maniura, Komisja Ochrony Środowiska i Rozwoju Rady Miejskiej w Lublińcu oraz  Dowódca JW płk Wojciech Danisiewicz.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV