fbpx

6 edycja PhotoArtMedica

Przed nami 6 edycja Międzynarodowego Salonu Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica 2018” organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Częstochowie. W tym roku tematyka konkursowa została poszerzona o kategorię „Fotografia medyczna”.
Międzynarodowe Salony Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica” organizowane są przez Okręgową Izbę Lekarską w Częstochowie od 2013 roku. Otwarcie tegorocznej, 6. edycji imprezy, będzie miało miejsce w Sali Reprezentacyjnej częstochowskiego Ratusza, 20 października o godz. 17.00.
Organizatorzy zachęcają do prezentacji fotografii zarówno z życia ośrodków medycznych, prezentujących pracę medyków, czy relacje z pacjentami ale też obrazów wykonanych nowoczesnymi technikami obrazowania. Tradycyjnie fotografie będzie można zgłaszać również w kategorii otwartej z dowolnością tematyki i technik prezentacji oraz w kategorii tematycznej – w tym roku „Człowiek i krajobraz”. W tej kategorii oczekuje się prac prezentujących postać ludzką w otaczającej nas rzeczywistości, w krajobrazie szeroko pojętym – górskim, morskim, pustynnym, pośród natury i w mieście, tam gdzie postać ludzka stanowi dopełnienie krajobrazu. Warto pamiętać, że nie od zawsze stanowiliśmy część krajobrazu.
W dotychczasowych odsłonach ,,Salonu” wzięło udział 237 medyków z 24 krajów świata. Zaprezentowali oni aż 2586 niesamowitych fotografii, z których każda była wyjątkowa i niepowtarzalna.
Różnorodna tematyka, warsztat i spojrzenie na świat sprawiają, że PhotoArtMedica zawsze jest bardzo interesującym wydarzeniem artystycznym. Cztery lata temu wystawa zwróciła uwagę światowej organizacji fotograficznej FIAP (Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej), która zdecydowała się objąć wydarzenie swoim patronatem. Od pierwszej edycji Patronaty Honorowe nad imprezą sprawują również Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, a Patronat merytoryczny Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here