5 szczeniąt porzuconych w worku

0
700

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają sprawę porzuconych szczeniąt w miejscowości Libidza.

Przypadkowy świadek znalazł w polu 5 żywych piesków rasy mieszanej, były one zamknięte w worku jutowym. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 4 września, w okolicy miejscowości Libidza. Przypadkowy świadkowy podczas wykonywania prac polowych znalazł biały worek jutowy, który był związany sznurkiem. Gdy tylko go otworzył, z jego wnętrza wybiegło 5 szczeniaków. Dwa z nich uciekły do pobliskiego lasu, a trzy udało mu się złapać. Pieski zostały nakarmione i są pod dobrą opieką oraz nie zagraża im już niebezpieczeństwo. Nawet są już chętne osoby by się nimi zaopiekować. Kłobuccy kryminalni prowadzą w tej sprawie dochodzenie w kierunku znęcania się nad szczeniakami ze szczególnym okrucieństwem.

Policja prosi o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku, przy ulicy Bohaterów Bitwy pod Mokrą 5, lub pod numerem telefonu 47 85 82 200 bądź [email protected]ck.ka.policja.gov.pl. Policja gwarantuje anonimowość.

K KIK