W Nowym Tomyślu w dniach 15-18 października 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Zawodniczki i zawodnicy z powiatu radomszczańskiego zdobyli łącznie 5 medali.

5 medali w Mistrzostwach Polski Młodzików dla zawodników z powiatu radomszczańskiego w podnoszeniu ciężarów 2
Fot: Sławomir Bera i Sebastian Ołubek

Najlepszą zawodniczką imprezy wśród dziewcząt w punktacji Open została Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko), która także ustanowiła 6 rekordów Polski.

Młoda zawodniczka zajęła I miejsce w kategorii wagowej do 45 kg, uzyskując wynik 54 kg w rwaniu, 75 kg w podrzucie oraz 129 kg w dwuboju.

Dodatkowo ustanowiła 6 rekordów Polski:

• 4 rekordy do lat 15 – rwanie 54 kg, podrzut 75 kg, w dwuboju 126 kg oraz 129 kg),
  • do lat 17 – w podrzucie 75 kg,
  • do lat 20 – w podrzucie 75 kg.

Katarzyna Kozera także startująca w barwach UMLKS Radomsko, również zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii wagowej do 76 kg, uzyskując wynik 62 kg w rwaniu, 83 kg w podrzucie oraz 145 kg w dwuboju.

Obecnie zawodniczki zostały powołane na zgrupowanie kadry narodowej w dniach 25. 10 – 7. 11 2020 roku Giżycko.

Pozostałe medale zdobyli zawodnicy z LKS Dobryszyce. Dawid Majsy w kategorii wagowej do 67 kg stoczył walkę na rekordy Polski z Bartoszem Burskim (Nida Nidzica). Obydwaj zawodnicy poprawiali rekordy w podrzucie: 125 i 123 kg.

Po zaciętej walce Dawid został Wicemistrzem Polski U15 i złotym medalistą w rwaniu z wynikiem 98 kg.

Kolejnym Wicemistrzem Polski U15 w kategorii wagowej 61 kg został Krystian Burza z LKS Dobryszyce. Z wynikiem 81 kg w rwaniu, 107 kg w podrzucie oraz 188 kg w dwuboju stanął na podium.

Natomiast w kategorii wagowej do 96 kg, również Wicemistrz Polski U15 został Nikodem Motylski z LKS Dobryszyce. Młody zawodnika uzyskał wynik 91 kg w rwaniu, 103 kg w podrzucie oraz 194 kg w dwuboju.