fbpx
Strona głównaPolecaneOznakowanie roweru sposobem na złodziei. Lubliniecka policja zaprasza jutro właścicieli rowerów na...

Oznakowanie roweru sposobem na złodziei. Lubliniecka policja zaprasza jutro właścicieli rowerów na akcję

Oznakowanie roweru sposobem na złodziei. Lubliniecka policja zaprasza jutro właścicieli rowerów na akcję. W poniedziałek, 28 czerwca, lublinieccy dzielnicowi przeprowadzą znakowania rowerów. Właścicieli jednośladów mundurowi zapraszają od godziny 16.30 na parking osiedlowy przy ulicy Wilniewczyca 2A i 2B w Lublińcu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, znakowania rowerów to jedno z działań realizowanych przez dzielnicowego sierż.szt. Janusza Dorożyńskiego w ramach działań mających ograniczyć liczbę kradzieży tych pojazdów. Statystyki pokazują, że do kradzieży rowerów często dochodzi z osiedlowych stojaków, klatek schodowych oraz piwnic bloków mieszkalnych. W wielu przypadkach giną jednoślady pozostawione przez ich właścicieli bez żadnego zabezpieczenia i w miejscach przypadkowych. Policja przestrzega przed takim pozostawieniem roweru bez dozoru „na chwilę”, bo jak mówi przysłowie: „okazja czyni złodzieja”.

Samo znakowanie rowerów nie uchroni je przed kradzieżą, ale pomoże w ich zidentyfikowaniu, jeśli kradziony jednoślad zostanie odnaleziony czy to przez policję, czy przypadkowego świadka.

Wszystkich zainteresowanych oznakowaniem swojego roweru lubliniecka policja zaprasza 28 czerwca na parking przy ulicy Wilniewczyca 2A i 2B w Lublińcu. Aby oznakować rower trzeba posiadać aktualny dokument tożsamości. Dobrze również mieć ze sobą dowód jego zakupu i kartę gwarancyjną.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here