fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowa: 4 Świąteczna Zbiórka Krwi już 17 grudnia przy ul. Kopernika 38!

Częstochowa: 4 Świąteczna Zbiórka Krwi już 17 grudnia przy ul. Kopernika 38!

Częstochowski Legion – Klub HDK organizuje akcję krwiodawstwa ,,4 Świąteczna Zbiórka Krwi”, która odbędzie się 17 grudnia w godz. od 10 do 14 w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kopernika 38 (budynek przychodni MSWiA).

Spotkanie odbędzie się jak zwykle w przyjaznej atmosferze i dodatkowymi atrakcjami dla osób, które przyjdą podzielić się z potrzebującymi tym co najcenniejsze – krwią, czyli lekiem, którego nie można wyprodukować.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

Zdaj egzamin z człowieczeństwa – oddaj krew na święta! – m. in. takim hasłem oddział Częstochowski Legion zachęca do udziału w wydarzeniu. Dodatkowo przygotowana zostanie strefa edukacyjna o krwiodawstwie, wiele atrakcji dla krwiodawców oraz będzie można przekąsić coś słodkiego.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -