fbpx

Częstochowa. Wsiadł za kółko mając 4 promile i 2 sądowe zakazy

Dzięki właściwej postawie świadka, policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że 39-latek miał w organizmie 4 promile alkoholu i dwa zakazy sądowe…

Częstochowscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i właściwej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Do zdarzenia doszło 15 marca, przed południem w Borownie. Oficer dyżurny otrzymał telefoniczną informację, że po wsi pewien mężczyzna jedzie „slalomem”, więc najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

Dzięki temu zgłoszeniu nieodpowiedzialny kierowca opla został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 4 promile alkoholu. Zatrzymany ma już na koncie dwa sądowe zakazy prowadzenia samochodu. Wkrótce ponownie stanie przed sądem. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

-Świadkowi dziękujemy godnej naśladowania postawy. Takie zachowanie i prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów, doskonale wpisuje się we wciąż aktualną kampanię policyjną: „Nie reagujesz- akceptujesz” – podkreśla na swojej internetowej stronie KMP w Częstochowie.