fbpx

32. Finał WOŚP. Klimas Wkręt-met wśród najbardziej hojnych darczyńców

635 635 zł to kwota, za którą firma Klimas Wkręt-met wylicytowała Złote Serduszko nr 3 podczas tegorocznego finału WOŚP.

Za nami 32. Finał WOŚP. Polska i świat zagrali, by ratować płuca po pandemii. Celem zbiórki, która odbyła się 28 stycznia, było zebranie funduszy na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Wśród najbardziej hojnych darczyńców wspierających działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazła się rodzinna firma Klimas Wkręt-met. 635 635 zł to imponująca kwota, za którą wylicytowała ona Złote Serduszko nr 3.

32. Finał WOŚP. Klimas Wkręt-met wśród najbardziej hojnych darczyńców 2
32. Finał WOŚP – archwium Klimas Wkręt-met

-To dla nas zaszczyt i wielka duma, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć tę najpiękniejszą z orkiestr. Niech gra do końca świata i jeden dzień dłużej, a my będziemy grać wraz z nią. Z WOŚP gramy nieustannie już od ponad dwóch dekad, wspierając zarówno organizację lokalnego finału imprezy WOŚP Częstochowa, jak i ogólnopolską akcję – zaznacza na swojej facebookowej stronie Klima Wkręt-met.

Firma nie ukrywa, że tegoroczny finał przyniósł jej szczególne emocje i to nie tylko dlatego, że udało jej się znaleźć w pierwszej trójce najbardziej hojnych darczyńców. Co więcej, przedstawiciele Klimas Wkręt-met po raz kolejny wystąpili przed kamerami w warszawskim studiu WOŚP. Z kolei na aukcjach przekazane przez firmę obrazy Galerii Klimas Art osiągają coraz wyższe stawki.

32. Finał WOŚP. Klimas Wkręt-met wśród najbardziej hojnych darczyńców 3
32. Finał WOŚP – archwium Klimas Wkręt-met

-Kwota, za którą wylicytowaliśmy nasze serduszko nr 3 też nie jest przypadkowa: 35. urodziny Klimas Wkręt-met zaczynamy świętować już w tym roku! I niech te symboliczne „trzydziestki piątki” będą wyrazem tego, że przy tej okazji szykujemy dla świata wiele dobra. Serdeczne gratulacje dla wszystkich współlicytujących, a w szczególności dla „topki”: Żabka Polska i BIO-GEN. W tej konkurencji wszyscy jesteśmy wygrani – zaznacza Klimas Wkręt-met.

I ten właśnie wkład przyczynił się do wyniku tegorocznej kwesty. Kwota deklarowana to rekordowe 175 426 813 zł. Nadal można wspierać cel 32. Finał, internetowe licytacje bowiem trwają.

Licytować można również trójwymiarowe obrazy wykonane z wkrętów. Linki do aukcji naszych Galerii Klimas Art dostępne są na portalu Allegro.pl. Pierwszy obraz można licytować do 7 lutego, drugi – do 9 lutego.

32. Finał WOŚP. Klimas Wkręt-met wśród najbardziej hojnych darczyńców 4
32. Finał WOŚP – archwium Klimas Wkręt-met

O firmie Klimas Wkręt-met

Klimas Wkręt-met to rodzinna firma, utworzona w 1990 roku przez Joannę i Wojciecha Klimasów. Początkowo działająca lokalnie, szybko zyskała zasięg ogólnopolski, a następnie europejski. Obecnie firma rozwija dystrybucję na kolejnych zagranicznych rynkach, a firmowa strategia GO GLOBAL wyznacza coraz to nowe, ciekawe kierunki.

Firmę charakteryzuje stały rozwój, w tym technologiczny. Najnowocześniejsze w Europie linie produkcyjne stanowią jej wizytówkę oraz wskazują, jak ważny jest ciągły proces udoskonalania swojego produkcyjnego zaplecza. Innowacje technologiczne pozwalają zaś na wprowadzanie nowych produktów, które stanowią odpowiedź na wzrastające potrzeby rynkowe.

Klimas Wkręt-met dysponuje zapleczem w postaci 4 zintegrowanych zakładów produkcyjnych o łącznej wielkości 80 000 m kw., zlokalizowanych W Kuźnicy Kiedrzyńskiej oraz Wanatach koło Częstochowy.

Więcej o działalności firmy można przeczytać na www.wkret-met.com/o-firmie/

red.

Czytaj także: 32. Finał WOŚP w Częstochowie za nami [ZDJĘCIA]