fbpx

32. Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra także w regionie

W 32. Finale WOŚP wezmą udział sztaby z całej Polski (i nie tylko, bo Orkiestra gra na czterech kontynentach). Już tradycyjnie kwesta odbędzie się również w naszym regionie.

Jakie atrakcje przygotowano w Kłobucku, Lublińcu, Myszkowie i Olsztynie?

Kłobuck

W sobotę (od godz. 17) i niedzielę (od godz. 13) sztabowicze zapraszają do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku. Pierwszego dnia zaplanowano m.in. koncerty zespołów Pajujo, SKL Blues&Przyjaciele i TSA MNKWL. Drugiego – liczne licytacje i występy artystyczne, a także tradycyjne „Światełko do nieba”. Także 28 stycznia odbędą się finałowe atrakcje na terenie zalewu Zakrzew. Start o godz. 10, a w programie np. wspólne morsowanie oraz pokazy ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy.

32. Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra także w regionie 2
mat. Sztab WOŚP Kłobuck

Lubliniec

Tradycją jest, że lubliniecki sztab mieści się w Miejskim Domu Kultury. W niedzielę od godz. 15 na scenie pojawiać się będą artyści. Zobaczymy  wspólny program sekcji wokalnych i tanecznych, działających w MDK. Pojawią się również sekcje break dance i street dance, formacje taneczne, Mażoretki, Zespół Pieśni i Tańca „Halka” oraz Za Młodzi na Sen. Artystyczne występy będą przeplatane licytacjami. W trakcie trwania koncertu na skwerze przed MDK kąpieli zażywać będą lublinieckie morsy. Oprócz odbywającego się od kilku lat kiermaszu ciast i przetworów odbywającego się w Galerii pod Glinianym Aniołem każdy chętny będzie mógł wydziergać serce. W godz.12-18 uczestniczki grupy „Szydełkowanie na zawołanie” poprowadzą  warsztaty robienia serc na szydełku.

32. Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra także w regionie 3
mat. Sztab WOŚP Myszków

Myszków

Na finałowy weekend myszkowski sztab zaprasza do Pizzerii Capri. 26 stycznia o godz. 18 będzie tam wieczór literacki z Marcinem Pilisem, 27 stycznia od godz. 15 m.in. licytacje, występy artystyczne i atrakcje dla dzieci, a na 28 stycznia od godz. 17 zaplanowano koncertowanie, wystąpią np. Sweet Dreams i Coolkura. Nie zabraknie też imprez towarzyszących, które odbędą się w sobotę i niedzielę, a wśród nich choćby 12. Jurajskiej Integracji Terenowej 4×4.

32. Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra także w regionie 4
mat. Sztab WOŚP Olsztyn

Olsztyn

Finał w Olsztynie rozpocznie się na sportowo. O godz. 10 zaplanowano morsowanie w jeziorku krasowym w Kusiętach, a na godz. 10.30 wyznaczono start spaceru z Jurajskimi Włóczykijami (zbiórka na Rynku Miejskim) oraz Bieg ze Słońcami Jury (zbiórka przy bramie głównej wejścia na zamek), Z kolei od godz. 11 do 14 trwać będzie Bieg z puszką Przemka Gawrona na trasie Turów-Bukowno-Przymiłowice. Oficjalna impreza na rynku wystartuje o godz. 19. W programie m.in. widowisko teatru ognia w wykonaniu grupy NAM-TARA i recital duetu, który tworzą wokalista Maks Kwapień i gitarzysta Eryk Haba.

red.

Czytaj także: 32. Finał WOŚP. Jakie koncerty zaplanowano na pl. Biegańskiego?