30-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach

0
95

Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach obchodzi swój Jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji otrzymał piękny prezent.

Dokładnie 9 listopada 1990 roku odbyło się uroczyste przekazanie budynku gminnej instytucji kultury, wtedy jeszcze Kina „Warta”. Dzisiaj, 30 lat później są to już dwa budynki, które oferują mieszkańcom Krzepic moc atrakcji.

Fot: GOK w Krzepicach

Zasłużoną osobą, która w szczególności przyczyniła się do powstania tego obiektu kultury jest Ś.P. Kazimierz Zembala. To dzięki jego uporowi, determinacji i społecznej pasji przy ogromnym wsparciu rodziny, znajomych, jak i samych mieszkańców Krzepic powstało miejsce, którym każdy odnajdzie swoją pasję lub rozwinie już istniejącą.

Z okazji Jubileuszu 30-lecia, prof. Marian Zembala – urodzony w Krzepicach, lekarz, kardiochirurg, profesor nauk medycznych, przyjaciel i sympatyk krzepickiej kultury, syn ś.p. Kazimierza Zembali, ufundował stylowe pianino.

Fot: GOK w Krzepicach

Ten wspaniały prezent trafił do Gminnego Ośrodka Kultury w Krzepicach na ul. Częstochowskiej 27.

– „Panie Profesorze! Serdecznie dziękujemy! Jesteśmy wzruszeni! Jako kontynuatorzy kulturalnej misji zapoczątkowanej przez Pana Ojca, Ś.P. Kazimierza Zembalę obiecujemy, że będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby amatorski ruch artystyczny na terenie gminy Krzepice rozwijał się jak najlepiej!” – dziękowali przedstawiciele GOK w Krzepicach.

Dodatkowe podziękowania skierowane zostały także do Marcina Wyrostka oraz Janusza Długosza za pomoc i współpracę.

Niestety z powodu panującej pandemii nie odbędzie się uroczyste świętowanie. Wszystkie plany i wizja przebiegu uroczystości musiały ulec zmianie i dlatego Jubileusz 30-lecia odbędzie się w sieci.

Z tej okazji pracownicy GOK zapraszają na filmowy spacer po ścieżkach gminnej kultury. W filmie jest opowiedziana historia Domu Kultury oraz  działalność merytoryczna.

Film: GOK w Krzepicach

Fot: GOK w Krzepicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here