fbpx
Strona głównaWiadomości,,Nie ma jak u mamy, cichy kąt, ciepły piec, nie ma jak...

,,Nie ma jak u mamy, cichy kąt, ciepły piec, nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd. ” – 26 maja, dzień Matki

Dzień Matki, przypadający co roku 26 maja jest okazją, by okazać szczególne podziękowanie wszystkim mamom. To święto, podczas którego każde dziecko wyraża szacunek, zrozumienie oraz miłość swoim rodzicielkom.

Oficjalnie Dzień Matki jako w polskich kalendarzach pojawiło się w roku 1914 i odbyło się w Krakowie dnia 26 maja. Po uzyskaniu przez Polskę niepodległości zwyczaj ten umocnił się i stał częścią naszej tradycji. W okresie międzywojennym starano się połączyć Dzień Matki z Dniem Kobiet, na szczęście nieskutecznie.

Obecnie dzień Matki to święto rodzinne, podczas którego dzieci przygotowują drobne upominki dla mam. Najczęściej są to samodzielnie wykonane laurki czy obrazki i życzenia, a także kwiaty i cała masa innych dziecięcych skarbów przekazywanych ukochanym mamom.

Dzień Matki to również dzień, w którym dzieci wykasują się jako twórcy i artyści. Wówczas w szkołach bardzo często są organizowane rozmaite przedstawienia. W czasie pandemii organizowanie tego typu imprez było zabronione, jednak w tym roku powinno być inaczej.

W przeciwieństwie do innych krajów, dzień Matki w Polsce nie jest świętem narodowym i nie przypada w weekend, a więc nie jest dniem wolnym od pracy i szkoły.

dzień matki
źródło: pixabay
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV