fbpx

Prawie 2 kilogramy marihuany przejętej w Truskolasach

Kłobuccy policjanci przejęli blisko 2 kilogramy marihuany znajdującej się na terenie jednej z posesji w Truskolasach (Gmina Wręczyca Wielka). 24-latek sam się oddał w ręce wymiaru sprawiedliwości.

2 kilogramy marihuany 2
fot. KPP w Kłobucku

W godzinach wieczornych w poniedziałek kłobuccy kryminalni uzyskali informację, o posiadaniu znacznej ilości środków odurzających na jednej z posesji znajdującej się w miejscowości Truskolasy.

W czasie przeszukania pomieszczeń i posesji zajmowanych przez 24-letniego mężczyznę śledczy znaleźli u niego prawie 2 kilogramy suszu marihuany oraz przyrządy służące do jego wytwarzania. Ponadto policjanci znaleźli także miejsce, w którym mężczyzna prowadził uprawę nielegalnych roślin.

Podczas przeszukania, właściciela narkotyków nie było w miejscu zamieszkania, jednak z uwagi na większe konsekwencje, 24-latek następnego dnia rano sam się zgłosił na posterunek policji, gdzie został zatrzymany.

Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie usłyszał zarzuty nielegalnego prowadzenia plantacji konopi oraz posiadanie sporej ilości narkotyków, za co grozi mu nawet do paru lat więzienia.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował również poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje prokurator i sąd.

2 kilogramy marihuany 1
fot. KPP w Kłobucku