fbpx

Bieg Godzinny – zapisy potrwają jeszcze 2 dni

Do 14 października są przyjmowane zgłoszenia elektroniczne na Bieg Godzinny, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani.

Bieg odbędzie się 15 października na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego i polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 1 godziny. Celem imprezy jest m.in. popularyzacja i upowszechnianie biegania jako wszechstronnej formy ruchu, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Zostanie rozegrany w dwóch kategoriach – bieg rekreacyjny (dla uczestniczek i uczestników, którzy w jedną godzinę pokonają do 10 km i PROFI (dla uczestniczek i uczestników, którzy z godzinę pokonają ponad 10 km).

Uczestniczką bądź uczestnikiem może zostać każdy. Osoby poniżej 16. roku życia do weryfikacji i po odbiór numeru startowego zgłaszają się z rodzicem lub opiekunem prawnym. Impreza odbędzie się bez podziału na kategorie wiekowe.

Nie ma obowiązku biegać pełną godzinę – w każdej chwili może zejść z bieżni po przebiegnięciu dowolnej liczny okrążeń. Obowiązuje limit uczestników – 250 osób.

Według założonego planu, bieg rozpocznie się o godz. 15, a zakończy o 16. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 14 października na tej stronie internetowej, a osobiste w dniu zawodów, w godz. 13.45 –14.50.

LN/UM Częstochowy