17-letni wychowanek Rakowa Częstochowa zadebiutował w Ekstraklasie

0
422

Podczas sobotniego spotkania PKO Ekstraklasy między Rakowem i Zagłębiem Lubin w częstochowskim zespole zadebiutował 17-letni wychowanek klubu Mateusz Kaczmarek.

Raków Częstochowa przed meczem z Zagłębiem – przegranym przez czerwono-niebieskich 1:2 – zapewnił sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Dlatego trener Rakowa Marek Papszun mógł pozwolić sobie na różne zmiany. W bramce pojawił się m.in. Michał Gliwa. Od pierwszych minut zagrał też młodzieżowiec Ben Lederman, który przed meczem z Zagłębiem przedłużył kontrakt z Rakowem na kolejne cztery lata.

17-letni wychowanek Rakowa Częstochowa zadebiutował w Ekstraklasie 1

Kibiców czerwono-niebieskich ucieszył natomiast debiut w Ekstraklasie 17-letniego wychowanka Rakowa Mateusza Kaczmarka. Pomocnik Rakowa pojawił się na boisku w 58. minucie spotkania i zmienił Ledermana. Kibice Rakowa na stadionie w Bełchatowie przyjęli debiut Kaczmarka gromkimi brawami.

– Fajnie, że wychowanek Rakowa dostał szansę gry w składzie – mówili kibice, którzy opuszczali stadion w Bełchatowie. – Teraz musi trenować i walczyć o miejsce w składzie, aby zadomowić się w nim.

17-letni wychowanek Rakowa Częstochowa zadebiutował w Ekstraklasie 2

Trener Rakowa Marek Papszun na pomeczowej „zdalnej” konferencji prasowej powiedział: – Debiut młodych zawodników: Bena Ledermana w pierwszym składzie i Mateusza Kaczmarka to plusy tego spotkania – komentował trener Papszun.

17-letni wychowanek Rakowa Częstochowa zadebiutował w Ekstraklasie 3

Foto: Gazeta Regionalna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here