fbpx

12. Międzynarodowe Biennale Miniatury w Częstochowie. Prace można nadsyłać do 15 czerwca

Do udziału w prestiżowym konkursie częstochowski Ośrodek Promocji Kultury ,,Gaude Mater” zaprasza artystki i artystów z całego świata. Prace w jednej z czterech technik można zgłaszać do 15 czerwca.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno osoby zajmujące się sztuką profesjonalnie, jak i studentki czy studenci uczelni artystycznych (należy jednak posiadać minimalnie dyplom licencjacki).

Każdy może zgłosić trzy prace w jednej z czterech technik – malarstwo, grafika, rysunek, fotografia monochromatyczna – umożliwiających ich ekspozycję ,,pod szkłem”, w maksymalnym formacie 10 x 10 cm. Wskazane jest użycie passe-partout (w przypadku obramowania maksymalny wymiar zewnętrzny to 20 x 20 cm). Prace oprawione w ramy nie będą odsyłane i kwalifikowane do konkursu.

Jury oceni prace, zakwalifikuje do wystawy i przyzna trzy nagrody. Otwarcie ekspozycji odbędzie się we wrześniu, w siedzibie OPK ,,Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1. Po prezentacji w Częstochowie wystawa zostanie udostępniona w zaprzyjaźnionych galeriach.

Koszt uczestnictwa to 80 zł. Prace wraz z kserokopią dowodu wpłaty należy przesłać do 15 czerwca na adres: Ośrodek Promocji Kultury, ul. Dąbrowskiego 1, 42-200 Częstochowa. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: biennale.art.pl.

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 34 324 36 38, 365 17 60.

mat. OPK