fbpx
Strona głównaUncategorized112 przejmie numer alarmowy 998

112 przejmie numer alarmowy 998

112 przejmie numer alarmowy 998. Od 9 września wybierając numer alarmowy Straży Pożarnej 998, mieszkańcy województwa śląskiego połączą się z operatorem numeru alarmowego 112. Jak zapewnia Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, zmiana ta pozwoli na sprawne powiadamianie oraz dysponowanie odpowiednich służb, a co za tym idzie ulepszy system powiadamiania ratunkowego.

Przejęcie obsługi numeru alarmowego 998 w województwie śląskim przebiegnie bezproblemowo. Zmiana pozwoli usprawnić działanie systemu powiadamiania ratunkowego, ujednolicając sposób obsługi zgłoszeń, a przede wszystkim odciążając dyspozytorów Państwowej Straży Pożarnej i pozwalając im w czasie zdarzeń skupić się na zarządzaniu podległymi siłami i środkami.

– To nie jest dla nas coś nowego, zgłoszenia kierowane na numer alarmowy 112 podlegające obsłudze przez Straż Pożarną obsługujemy od samego początku działania, czyli od 2013 roku  – mówi Tomasz Michalczyk, Dyrektor Wydziału Powiadamiania Ratunkowego ŚUW w Katowicach. – Dzięki bardzo dobrej współpracy z Państwową Strażą Pożarną wypracowane dotychczas procedury dają rękojmię profesjonalnego działania ONA

Śląskie jest kolejnym województwem, w którym numer 998 zostanie przełączony na numer alarmowy 112. Pilotaż przełączania numeru alarmowego Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął się bowiem w lutym tego roku od województw podlaskiego i lubelskiego.

W Śląskiem przełączanie numeru 998 rozpocznie się 9 września 2021 r. i potrwa do 20 września.

Co istotne, numer 998 będzie nadal funkcjonował, ale mieszkańcy nie połączą się jak dotychczas bezpośrednio z Państwową Strażą Pożarną, a z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po zakwalifikowaniu zgłoszenia przekaże je do odpowiednich służb.

grafika: KW PSP Katowice

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here