Groźny wypadek na krajowej „11”. Lublinieccy policjanci apelują o ostrożność na drodze

0
814
DK 11

Na DK 11 w okolicy Lubecka doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym ranne zostały cztery osoby.

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku na drodze krajowej numer 11, na obwodnicy Lublińca, w okolicy Lubecka około 7:00 doszło do poważnego wypadku drogowego. W zderzeniu pojazdów brał udział dostawczy Fiat i osobowe auto marki Renault.

Przybyli na miejsce wypadku Policjanci z Lublinieckiego Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że 61-letni kierowca dostawczego Fiata, mieszkaniec powiatu oleskiego, w zabronionym miejscu próbował zawrócić. Tym samym doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku samochodem osobowym, którym podróżowały dwie kobiety, mieszkanki powiatu lublinieckiego.

Łącznie w wypadku ucierpiały cztery osoby, którym na miejscu udzielono pierwszej pomocy, a następnie zostały one przetransportowane do szpitala w Częstochowie. Droga krajowa była zamknięta, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują: „…o rozwagę za kierownicą i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zawsze stosujmy się do pionowych i poziomych znaków drogowych. Pamiętajmy, żeby zawsze przed wykonaniem manewru na drodze upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.