Groźny wypadek na krajowej „11”. Lublinieccy policjanci apelują o ostrożność na drodze

0
666
DK 11

Na DK 11 w okolicy Lubecka doszło do groźnego wypadku drogowego, w którym ranne zostały cztery osoby.

W poniedziałek 26 kwietnia 2021 roku na drodze krajowej numer 11, na obwodnicy Lublińca, w okolicy Lubecka około 7:00 doszło do poważnego wypadku drogowego. W zderzeniu pojazdów brał udział dostawczy Fiat i osobowe auto marki Renault.

Przybyli na miejsce wypadku Policjanci z Lublinieckiego Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że 61-letni kierowca dostawczego Fiata, mieszkaniec powiatu oleskiego, w zabronionym miejscu próbował zawrócić. Tym samym doprowadził do zderzenia z jadącym prawidłowo z przeciwnego kierunku samochodem osobowym, którym podróżowały dwie kobiety, mieszkanki powiatu lublinieckiego.

Łącznie w wypadku ucierpiały cztery osoby, którym na miejscu udzielono pierwszej pomocy, a następnie zostały one przetransportowane do szpitala w Częstochowie. Droga krajowa była zamknięta, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują: „…o rozwagę za kierownicą i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zawsze stosujmy się do pionowych i poziomych znaków drogowych. Pamiętajmy, żeby zawsze przed wykonaniem manewru na drodze upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here