100-lecie polskiego więziennictwa

0
187

 

We wtorek w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach odbyła się uroczystość z okazji obchodów 100-lecia polskiego więziennictwa. W Jubileuszu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku.

W miniony wtorek w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kulach uroczyście obchodzono 100-lecie polskiego więziennictwa. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych. Z tej okazji odznaczeni zostali wyróżniający się funkcjonariusze służby więziennej oraz zostały wręczone awanse na wyższe stopnie służbowe. Komendant Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach ppłk Dariusz Małolepszy wręczył Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej, Brązową Odznakę otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku bryg. Zbigniew Desperak oraz terapeuta Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Kłobucku Pan Andrzej Ujma.

Zgromadzeni mogli wysłuchać prelekcji na temat historii polskiego więziennictwa, a także zobaczyć film przedstawiający jego współczesny obraz. Uroczystość uświetniły występy muzyczne przedstawiciela Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski Pueri Claromontani oraz wychowanków Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Kłobucku.

(red.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here