fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka10. Festiwal Frytka Off. Tłumy w Parku Lisiniec. Na plenerowej scenie m.in....

10. Festiwal Frytka Off. Tłumy w Parku Lisiniec. Na plenerowej scenie m.in. Brodka i Tie Break

Za nami jubileuszowa odsłona częstochowskiego Festiwalu Frytka Off. 25 czerwca w Parku Lisiniec frekwencja dopisała. Za sukcesem stały line-up, festiwalowa sceneria i rewelacyjna pogoda.

Jak już wielokrotnie zapowiadaliśmy na łamach “Gazety Regionalnej” (m.in. TUTAJ) w tym roku Festiwal Frytka Off doczekał się swojej jubileuszowej, dziesiątej edycji. Tym samym niezwykle lubiana plenerówka powróciła po dwóch latach organizacyjnej przerwy, którą spowodowała pandemia koronawirusa.

10. Festiwal Frytka Off. Tłumy w Parku Lisiniec. Na plenerowej scenie m.in. Brodka i Tie Break 1
10. Festiwal Frytka Off (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

To przystopowanie życia kulturalnego i imprezowego sprawiło, że częstochowianie tym bardziej złaknieni są takich wydarzeń. Żaden, choćby największy i najnowocześniejszy ekran, nie odda tego klimatu, który niosą ze sobą koncerty grane na żywo. I nic nie zastąpi takich spotkań. Stąd frekwencja była murowana. 25 czerwca Park Lisiniec zapełnił się wielbicielami festiwali, dobrej muzyki, plenerowej aury i biesiadowania na trawie, To ostatnie mocno ułatwiły food trucki serwujące smakołyki rodem z różnych zakątków świata (w menu nie brakowało też oczywiście tytułowych frytek).

10. Festiwal Frytka Off. Tłumy w Parku Lisiniec. Na plenerowej scenie m.in. Brodka i Tie Break 2
10. Festiwal Frytka Off (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

Jubileuszową “Frytkę Off” otworzyła związana z Częstochową raperka Dziarma (tradycją festiwalu jest bowiem to, że co roku w programie jest miejsce na występ reprezentanta lokalnej sceny muzycznej). Buntowniczy klimat podtrzymał raper Zdechły Osa, który podobnie jak Agata Dziarmagowska unika szufladkowania. Hip hopowe brzmienia serwował również duet PRO8L3M.

Line-up był mocno różnorodny i obejmował dwa frytkowe powroty. Po raz drugi na częstochowskiej imprezie zaśpiewały bowiem Mery Spolsky i Brodka (której występ zwieńczył koncertową część soboty).

10. Festiwal Frytka Off. Tłumy w Parku Lisiniec. Na plenerowej scenie m.in. Brodka i Tie Break 3
10. Festiwal Frytka Off (fot. Łukasz Stacherczak/UM Częstochowy)

Muzyczne święto zapewnił zaś Tie Break, czyli zespół, którego legenda wykracza daleko poza granice Częstochowy. Pomiędzy koncertami DJ’skie sety zapewniał Biernaski. Na finał odbyło się zaś after party, podczas którego wystąpił nietuzinkowy duet Rat Kru.

Warto dodać, że dzień wcześniej w Pawilonie Wystawowym w Parku Staszica otwarto  towarzyszącą 10. edycji ,,Frytki” wystawę „SC 034 – początki częstochowskiego hip hopu”.

ZS, mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -