Wygrana częstochowskich siatkarzy w zaległym meczu 1 ligi w Krakowie

Siatkarze Exact Systems Norwida w środę odrabiali zaległości w 1 lidze. Częstochowianie pokonali AZS AGH Kraków 3:2 i odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu. A już w sobotę zagrają we Wrześni z Krispolem.

Częstochowianie w środę w Krakowie rozpoczęli od wygranej w pierwszym secie. Drugą partię wygrali wyraźnie gospodarze i zrobił się remis. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po trzech partiach 2:1 prowadzili częstochowianie. Również w czwartym secie podopieczni trenera Piotra Lebiody wypracowali sobie kilka punktów przewagi i wszystko wskazywało na to, że Exact Systems Norwid wygra 3:1 i zdobędzie cenne 3 punkty. Tak się jednak nie stało. Rywale dogonili gości i po grze na przewagi doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii walka trwała punkty za punkt do stanu 11:11. Następnie częstochowianie wyszli na prowadzenie 12:11, 13:11, 13:12 i 14:12. Ostatecznie Exact Systems Norwid wygrał 15:12 i cały mecz 3:2 zdobywając 2 punkty.

Kolejny mecz w 1 lidze częstochowianie rozegrają w sobotę we Wrześni z Krispolem.

AZS AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 2:3 (23:25, 25:19, 21:25, 30:28, 12:15)