fbpx

Owocna współpraca Politechniki Częstochowskiej i Zespołu Szkół Technicznych

W ramach współpracy uczniowie technikum architektury krajobrazu, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technikum ochrony środowiska ZST będą mogli uczestniczyć w dedykowanych dla nich zajęciach prowadzonych przez pracowników Wydziału Infrastruktury i Środowiska oraz Wydziału Budownictwa PCz.

30 listopada 2021 r. podpisano umowę o współpracy między Politechniką Częstochowską a Zespołem Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie. Z kolei 11 kwietnia br. podpisany został aneks. Na jego mocy uczniowie technikum architektury krajobrazu, technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technikum ochrony środowiska będą mogli uczestniczyć w dedykowanych dla nich zajęciach prowadzonych przez pracowników Wydziału Infrastruktury i Środowiska oraz Wydziału Budownictwa Pcz.

Owocna współpraca Politechniki Częstochowskiej i Zespołu Szkół Technicznych 2
mat. prasowe

Ponadto Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej objął patronatem naukowym klasę: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z innowacją pedagogiczną – gospodarka obiegu zamkniętego.

Dzięki tej współpracy uczniowie będą mogli poczuć się jak studenci uczestnicząc w zajęciach prowadzonych w nowoczesnych laboratoriach Politechniki Częstochowskiej, które przybliżą młodzieży zagadnienia związane m.in. z wpływem procesów produkcyjnych i konsumpcji na środowisko naturalne oraz ideą gospodarki obiegu zamkniętego, której celem jest poszanowanie środowiska naturalnego poprzez minimalizację zużycia surowców i wyrobów.

Owocna współpraca Politechniki Częstochowskiej i Zespołu Szkół Technicznych 3
mat. prasowe

Ci, którym zajęcia się spodobają będą mogli aplikować na nowy kierunek Inżynieria Gospodarki Obiegu Zamkniętego, który rusza od nowego roku akademickiego. Są to studia inżynierskie o profilu ogólno-akademickim trwające 7 semestrów realizowane w systemie stacjonarnym. Kierunek Inżynieria gospodarki obiegu zamkniętego jest odpowiedzią na szereg wyzwań XXI wieku, związanych m.in. z koniecznością wzrostu innowacyjności w przedsiębiorstwach prowadzonych w myśl GOZ z sektorów energetycznych, budowlanych oraz produkcyjnych. Według deklaracji firm wspierających kierunek na rynku pracy w obszarze GOZ występują braki kadrowe wysoko wykwalifikowanych fachowców, co jest szansą dla absolwentów Politechniki.

red., mat. PCz