Cyberbezpieczeństwo, firmy cyfrowe i menedżerskie kompetencje przyszłości. Przedsiębiorcy, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz uczelni spotkali się, by rozmawiać o społecznej odpowiedzialności biznesu
Spotkanie zostało zorganizowane w hotelu Arche w Częstochowie. Wzięli w nim udział liderzy przedsiębiorców społecznych, liderzy biznesu, administracji i przedstawiciele świata nauki.
Seminarium otworzył Artur Szmaciarski, kierownik Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Od pierwszej edycji spotkaniom partneruje marka INVEST In Czestochowa związana z promocją gospodarczą Miasta.
Panele dotyczyły wszelkiego rodzaju aspektów bezpieczeństwa w sieci, rozmawiano o tym, czym w ogóle w naszych czasach jest bezpieczeństwo w sieci i jak skutecznie budować system bezpieczeństwa firmy w obliczu wojny w cyberprzestrzeni.
Eksperci wypowiadali się na temat konieczności zmiany w zarządzaniu w nowych warunkach. Podkreślali konieczność rozwoju nowych kompetencji, rolę komunikacji i informacji zwrotnej.
Ale seminarium to nie tylko wykłady i dyskusje. Przy okazji zorganizowano nietuzinkowe warsztaty. Zaskakujące było użycie w nich…klocków Lego, które pomogły zobrazować sytuację mierzenia się z ciągłymi zmianami.
Uczestniczący w spotkaniu Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk , podkreślił wątek zmian w świecie biznesu, ze względu na pandemię.
W swoim wystąpieniu mówił: – Czas sanitarnych obostrzeń spowodował, że inaczej patrzymy na pracę. Akcent z bezpośredniej współpracy z ludźmi przeniósł się do sieci i usług realizowanych zdalnie. Siłą rzeczy mierzymy się z kontaktami online i ochroną tego, co sobie przesyłamy. Na dobre rozgościliśmy się w świecie cybernetycznych wyzwań.
Z kolei Marcin Kozak, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, opowiadał o działaniach i planach ARR. Tak, jak i w poprzednich spotkaniach, wskazywał na rosnącą wagę zarządzania ryzykiem.
V edycja seminarium CSR stała się również okazją do wyróżnienia Centrów Integracji Społecznej działających w północnym subregionie województwa śląskiego. Za wsparcie w realizacji projektu JOWES i za współpracę podziękowano Związkowi Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa, spółce Stoelzle Częstochowa i Fundacji Cemex.