fbpx

W 2023 roku mieszkanki i mieszkańcy dzwonili do częstochowskiej Straży Miejskiej 13721 razy

Prawie 14 tysięcy razy mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy dzwonili do Straży Miejskiej po pomoc. A to nie wszystkie wnioski o interwencję, bo te napływały też do częstochowskiej Straży Miejskiej drogą pisemną czy też ustanie…

Częstochowska Straż Miejska codziennie pomaga mieszkankom i mieszkańcom oraz realizuje telefoniczne, pisemne czy ustne wnioski o interwencje. Tylko szybka interwencja może przyczynić się do ujęcia sprawców czynów zabronionych.

W 2023 roku dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali 13721 telefonicznych zgłoszeń z prośbą o interwencję. Z jakimi sprawami dzwonili do Straży Miejskiej mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy? 4330 przypadków dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego. 2820 przypadków dotyczyło zakłócenia porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 1495 przypadków dotyczyło ochrony środowiska i gospodarki odpadami. 1041 zgłoszeń to przypadki zagrożenia życia i zdrowia.

W pozostałych 4035 zgłoszeń dominowały: 1583 przypadki braku ochrony i opieki nad zwierzętami, 1068 przypadków awarii infrastruktury na terenie miasta, 941 przypadków pomocy osobom bezdomnym, 347 przypadków o charakterze kryminalnym, 82 przypadki nielegalnego handlu oraz 14 zgłoszeń dotyczących wypadków i zagrożeń pożarowych.

Wszystkie telefoniczne zgłoszenia do dyżurnego są dla częstochowskiej Straży Miejskiej priorytetem. Tylko szybka reakcja i interwencja sprawiają, że osoba zgłaszająca jest zadowolona z interwencji i okazanej pomocy.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje do mieszkanek i mieszkańców Częstochowy. Gdy widzimy czyny zabronione czyli akty wandalizmu, bójki, kradzieże, zwierzęta bez nadzoru lub cierpiące z powodu wyrządzonej krzywdy, spalanie śmieci, czy inne zagrożenia to nie bójmy się dzwonić po pomoc do służb mundurowych. Telefon alarmowy do Straży Miejskiej to 986.

Źródło: www.sm.czestochowa.pl