W 14. kolejce 2. ligi piłkarze Skry Częstochowa pokonali w sobotę u siebie Olimpię Grudziądz 2:1. To 5 zwycięstwo częstochowian w obecnym sezonie w 2. lidze.

W środę częstochowianie grali u siebie zaległy mecz z liderem Polonią Bytom. Skra pokazała się z dobrej strony. Ale przegrała 1:2. Częstochowianie mieli tylko czwartek i piątek, aby zregenerować się i walczyć o 3 punkty z Olimpią Grudziądz.

Pierwsza połowa była bez goli. Od 67. minuty goście prowadzili po golu Macieja Masa 1:0. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną. Końcówka spotkania należała do Skry. Wyrównała w 84. minucie kacper Noworyta, a gola na wagę zwycięstwa i 3 punktów zdobył w 90. minucie Piotr Nocoń.

Dla Skry to 5. zwycięstwo w sezonie. Częstochowianie mają 8 punktów (zaczynali z – 7) i przedostali się na przedostatnie miejsce w tabeli.

AK, fot: Natanael Brewczyński (Skra Częstochowa)

Skra Częstochowa – Olimpia Grudziądz 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Maciej Mas (67.), 1:1 Kacper Noworyta (84.), 2:1 Piotr Nocoń (90.)

Skra: Kramarz – Lorenc, Estigarribia, Sadowski (75. Magnuszewski), Wróbel (46. Stec), Ławrynowicz, Sobczak (46. Kaczorowski), Owczarek (63. Winciersz), Niedbała (75. Noworyta), Nocoń, Stangret.

Skra Częstochowa pokonała Olimpię Grudziądz i cieszyła się z 5 zwycięstwa w sezonie 2