Siatkarki KS Częstochowianka walczyły z Chełmcem 2 godziny i 18 minut

Siatkarki KS Częstochowianka Częstochowa po zaciętym spotkaniu trwającym 2 godziny i 18 minut przegrały z Chełmcem Wałbrzych 2:3. Tym samym zdobyły tylko 1 punkt, a 2 wywiozły rywalki.

To spotkanie miało kilka zwrotów akcji. W inauguracyjnym secie częstochowianki prowadziły już 14:5, a mimo to przegrały seta.

W drugiej partii Chełmiec prowadził 10:7, miał też piłkę setową na 2:0, ale tym razem po zaciętej końcówce lepsi byli gospodarze i zrobiło się w setach 1:1.

Trzeci set z łatwością wygrały zawodniczki z Wałbrzycha i objęły prowadzenie 2:1.

W czwartym secie Częstochowianka miała bardzo dobry początek. Prowadziła 10:0, ale z akcji na akcję rywalki odrabiały straty i doprowadziły do nerwowej końcówki. Na szczęście Częstochowianka postawiła na swoim i doprowadziła do tie-breaka.

W nim najwidoczniej brakło sił, bo zdecydowane zwycięstwo odniósł Chełmiec i wygrał w Częstochowie mecz 3:2.

Jeden punkt został w Częstochowie, a 2 odjechały do Wałbrzycha.