Rozwiązywanie problemów zdrowotnych w sposób przyczynowy
Opracowana ponad 30 lat temu przez doktora nauk, Viktora Żenni, terapia to nowatorskie pod względem podejścia i zarazem przyczynowe rozwiązywanie problemów zdrowotnych.
Viktor Żenni wykorzystał prądy o niskim napięciu w terapii różnych schorzeń. Wieloletnie doświadczenia jednoznacznie wskazują, że można osiągnąć dzięki tej metodzie bardzo dobre efekty.
Teraz elektrostymulacje dostępne są także w Częstochowie
Stymulacja prądami usprawnia procesy elektrochemiczne zachodzące pomiędzy mózgiem a gruczołami dokrewnymi, przywracając optymalne potencjały elektryczne w komórkach i pobudzając procesy naprawcze w układzie nerwowym, narządach wewnętrznych oraz gruczołach wydzielania wewnętrznego. Natomiast dzięki poprawie krążenia krwi i limfy oraz przemiany materii zostają zniwelowane procesy zapalne i obrzęki w tkankach.
Elektrostymulacje metodą Zenni wpływają także na normalizację wydzielania hormonów: przysadki, nadnerczy, tarczycy, czy trzustki oraz pobudzają procesy regeneracji komórek w całym organizmie. Odpowiednio dobrane prądy oddziałują na centralny układ nerwowy, pobudzają układ odpornościowy. Wykorzystywane są między innymi do stymulacji chorych i osłabionych narządów. Prądy działają na poziomie komórkowym poprzez wzmacnianie elektrycznego potencjału komórek i doładowanie ich energią, której z reguły komórkom brakuje.
Terapia to pewien proces odbywających się w organizmie biochemicznych zmian. Z reguły postępy zachodzą sukcesywnie, wraz z kolejnymi elektrostymulacjami. Bywa, że wyraźną poprawę widać już po 1-2 stymulacji, jak ma to często miejsce na przykład w zespołach bólowych. Choroby przewlekłe wymagają z reguły dłuższego oddziaływania prądami.
W jakich schorzeniach mogą pomóc elektrostymulacje
Dzięki metodzie Zenni, można uzyskać bardzo dobre efekty w rozwiązywaniu problemów z tarczycą. Dotyczy to zarówno niedoczynności, jak i nadczynności, Hashimoto, choroby Graves-Basedowa oraz guzków tarczycy. Pozytywne zmiany potwierdzają badania laboratoryjne.
Zakres stosowania metody Zenni jest szeroki. Wykorzystuje się ją także przy stanach zapalnych: trzustki, śledziony, wątroby, żołądka, jelit, pęcherza, nerek oraz przerostu prostaty, a także w różnego rodzaju chorobach kobiecych, m.in. mięśniakach, guzkach, torbielach, endometriozie. Elektrostymulacje dają pozytywne efekty przy: astmie oskrzelowej, alergiach, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, pomaga w zaburzeniach krążenia, żylakach, zakrzepicy, uszkodzeniach mięśni i ścięgien oraz w problemach ze wzrokiem. Pomagają również w nerwicy, depresji, lękach, migrenach (nie wszystkie rodzaje), zapaleniu zatok, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, zapaleniu stawów. Metoda Zenni wykorzystywana jest także w stanach po udarze, po wylewie.
Metoda Zenni jest doskonałym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego i nie koliduje z leczeniem medycznym.
Standardowo zabiegi odbywają się raz w miesiącu, choć w niektórych schorzeniach można je wykonywać częściej. Trwają z reguły od 30 do 60 minut.
Viktor Żenni jest założycielem i zarazem prezesem Stowarzyszenia Leczenia Mózgowego Porażenia Dziecięcego „ARKA” z siedzibą w Kraśniku. Metodę elektrostymulacji centralnego układu nerwowego opracował podczas pobytu w Australii, gdzie ją opatentował. W Polsce stosuje ją od 1999 r.
W Polsce funkcjonuje wiele gabinetów, w których wykorzystywana jest tego typu terapia, zarówno przez lekarzy jak i terapeutów. Jest ona stosowana też w innych krajach, m.in. w Norwegii, Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Australii czy Holandii.
Przeciwwskazania
Elektrostymulacjom nie są poddawane osoby z rozrusznikiem serca oraz kobiety w ciąży.
Aparaty służące do elektrostymulacji posiadają certyfikaty UE bezpieczeństwa urządzeń medycznych.
Gabinet Elektrostymulacje Vitality Studio – Częstochowa, ul. Okólna 84
Rejestracja pod nr tel. 698 756 098
Więcej o metodzie Zenni na stronie: zenni-czestochowa.pl