Remis Rakowa w drugim meczu kontrolnym

Raków Częstochowa zremisował z Puszczą Niepołomice 1:1 w swoim drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Arłamowie. Gola na wagę remisu zdobył Tomasz Walczak.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla czerwono-niebieskich. Już 3. minucie po katastrofalnym błędzie w polu karnym rywale wykorzystali prezent i objęli prowadzenie 1:0.

Mimo że trener Rakowa Marek Papszun rotował składem to jego piłkarze starali się odrobić straty. Udało się w 56. minucie. Gola głową zdobył Tomasz Walczak, dla którego była to już 3 bramka w drugim sparingu Rakowa… Walczak zdobył też 2 gole w pierwszym sparingu Rakowa ze Stalą Rzeszów, który czerwono-niebiescy wygrali 5:1.

W środę w Rakowie zagrał Brazylijczyk Amorim.

Przed piłkarzami Rakowa jeszcze cztery mecze kontrolne. 6 lipca z Maccabi Tel Awiw i Wieczystą Kraków (Busko-Zdrój), 12 lipca z Odrą Opole (Częstochowa) i Omonia Nikozja (Kielce).

MR-K, fot: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa)

Raków Częstochowa – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Cholewiak (3.), 1:1 Walczak (56.)

Raków (I połowa): Sahinović – Barath, Rodin, Pestka, Tudor, Drachal, Berggren, Otieno (30. Jean Carlos), Kochergin (30. Lederman), Nowak, Crnac.

Raków (II połowa): Trelowski – Barath, Rodin (61. Otieno), Pestka, Tudor, Berggren (61. Kochergin), Lederman, Jean Carlos, Amorim, Crnac (85, Myszor), Walczak.