Raków ponownie zdobył Łazienkowską!

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w niedzielę w Warszawie z Legią. To ich czwarte zwycięstwo w sezonie na wyjeździe i piaty wyjazdowy mecz bez porażki.

Piłkarze Rakowa Częstochowa w tym sezonie o wiele lepiej prezentują się na wyjazdach niż u siebie. Przy Limanowskiego w trzech meczach zdobyli tylko punkt, a na wyjazdach przed spotkaniem w Warszawie aż 10 punktów.

Do Warszawy piłkarze trenera Marka Papszuna jechali po wygraną. Częstochowianie spotkanie zaczęli od szczelnej obrony, ale z czasem przechodzili do ataków. Gola Raków zdobył w 41. minucie po strzale Jeana Carlosa.

W drugiej połowie czerwono-niebiescy wspierani przez ok 150 osobową grupę kibiców Rakowa pilnowali wyniku. Legia atakowała, ale defensywa Rakowa rozbijała te ataki. Ostatecznie częstochowianie wygrali 1:0 i wywieźli z Łazienkowskiej 3 punkty.

Przed meczem głośno było o pojedynku trenerów: Goncalo Feio, który był kiedyś asystentem Papszuna i właśnie Markiem Papszunem. Panowie przed meczem uścisnęli sobie ręce, ale drugi raz triumfował Papszun. Pierwszy raz wygrał z Feio, gdy ten był trenerem Motoru Lublin. Tamten mecz był w Pucharze Polski.

Co warte podkreślenia. W podstawowym składzie od razu zagrał Michael Ameyaw, który do Rakowa trafił w przerwie reprezentacyjnej. Wyszedł w pierwszej jedenastce i był wyróżniającym się piłkarzem Rakowa.

Dla Rakowa to 4 wygrana w sezonie i 4 na wyjeździe.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Jean Carlos (41.)

Raków: Trelowski – Svarnas, Rodin, Rundić (65. Mosór), Tudor, Berggren, Kochergin, Jean Carlos, Lamprou (56. Otieno), Ameyaw, Makuch (47. Brunes).