Raków Częstochowa odpadł z Pucharu Polski. W Legnicy przesądziły rzuty karne…

Mecz 1. rundy Fortuna Puchar Polski między Miedzią Legnica i Rakowem Częstochowa zakończył się bezbramkowym remisem i dogrywką również bez goli. Rzuty karne lepiej strzelali gospodarze i to oni awansowali do dalszych gier o Puchar Polski.

Piłkarze Rakowa Częstochowa przyjechali do Legnicy po pewny awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Ale mają na uwadze niektóre wtorkowe rozstrzygnięcia i niespodzianki musieli być bardzo czujni i uważni w konfrontacji z drużyną swojego byłego kolegi Adnana Kovacevicia.

Raków w pierwszej połowie przeważał. Gospodarzy raz uratowała poprzeczka, ale częstochowianie nie wypracowali sobie na tyle dobrej akcji, po której padłaby bramka.

Trener Rakowa Marek Papszun nie chcąc chyba myśleć o dogrywce, już w przerwie dokonał pierwszej zmiany. Na boisku pojawił się Jean Carlos, który był ostatnio jednym z liderów Rakowa… Później wszedł też Gustav Berggren. Raków atakował, ale musiał się też bronić. Po jednej z akcji gospodarze byli blisko zdobycia gola… Miedź raz uratował też słupek…

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem i sędzia Jarosław Przybył musiał zaprosić piłkarzy na dogrywkę.

Pierwsze 15-minut dogrywki też nie przyniosło rozstrzygnięcia. Grupa kibiców Rakowa liczyła, że w drugich 15-minutach dogrywki Raków zada decydujący cios. Tak się jednak nie stało i około 3500 kibiców na stadionie doczekało się rzutów karnych.

Pierwszego karnego dla Rakowa nie wykorzystał Stratos Svarnas, który nie trafił w bramkę. Po pierwszej serii Miedź prowadziła 1:0. W drugiej serii do bramki Miedzi trafił Milan Rundić, a w trzeciej Wladysław Kochergin, Kacper Trelowski obronił strzał Martineza i był remis 2:2.

W 4. serii do bramki Miedzi nie trafił Jean Carlos. W 5. serii trafił Gustav Berggren, ale Trelowski nie obronił ostatniego strzału Miedzi i to gospodarze wygrali 4:3.

Raków już w sobotę zmierzy się u siebie z Puszczą Niepołomice.

BC, fot: AK

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 0:0 (0:0) po dogrywce, po rzutach karnych: 4:3

Raków: Trelowski – Rundić, Svarnas, Mosór (58. Berggren), Otieno, Kochergin, Barath, Tudor, Amorim (79. Diaz, 91. Walczak), Ameyaw, Makuch (46. Jean Carlos)

Partnerami relacji sportowych są:

Raków Częstochowa odpadł z Pucharu Polski. W Legnicy przesądziły rzuty karne... 2