fbpx

Poetyckie lato w Miedźnie 21 i 22 czerwca.

W Domu Pracy Twórczej „Macondo” odbędzie się spotkanie z dwoma poetami. Będzie okazja, aby posłuchać wierszy twórców, ale także porozmawiać o poezji współczesnej i o jej roli w dzisiejszej literaturze – zapowiadają organizatorzy.

Poetyckie lato w Miedźnie 21 i 22 czerwca. 1

uż w piątek, 21 czerwca, „Macondo” odwiedzi Marcin Zegadło, poeta i publicysta z Częstochowy, autor ośmiu książek poetyckich, w tym m.in. tomów „Zawsze Ziemia”, „Martwe i ozdobne” oraz najnowszego „Tak pięknie ci umarłem”, który ukazał się niedawno nakładem Instytutu Mikołowskiego im. Rafała Wojaczka.

To właśnie wokół tego ostatniego tomu prowadzone będzie spotkanie. Poeta będzie czytał swoje wiersze, a także opowie o książce i procesie twórczym, który jej towarzyszył. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp na spotkanie z autorem jest bezpłatny.

Ale to nie koniec poetyckiego weekendu w „Macondo”.

Dzień później, w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.00, Dom Pracy Twórczej organizuje spotkanie z Radosławem Wiśniewskim, poetą, prozaikiem i publicystą z Brzegu, autorem wielu książek poetyckich, prozatorskich, korespondencji historycznych, współtwórcą Stowarzyszenia Żywych Poetów.

Poetyckie lato w Miedźnie 21 i 22 czerwca. 2

Spotkanie połączone będzie z debiutem koncertowym Małgorzaty Sozańskiej-Wiśniewskiej. 22 czerwca organizatorzy zapraszają także każdego na otwarty Turniej Jednego Wiersza „Dudek” z nagrodami. To okazja, aby zaprezentować publiczności swoje utwory. Początek o godz. 20.00. Wydarzeniom 21 i 22 czerwca towarzyszyć będzie także kiermasz książki. Wstęp jest bezpłatny.

– Dom Pracy Twórczej „Macondo” to miejsce, które integruje lokalne życie kulturalne. Na każde spotkanie staramy się zapraszać nietuzinkowe postaci, od lat związane z poezją i literaturą, ale także życiem kulturalnym w kraju – mówi Barbara Janas-Dudek, współtwórczyni „Macondo”.

– Tak też jest w tym przypadku. Marcin Zegadło i Radosław Wiśniewski to uznani autorzy, od lat tworzący poezję i nie tylko. To ciekawe głosy i bardzo różne poetyki. Dla miłośników poezji i – szerzej – literatury wydarzenie jest więc okazją, aby na żywo posłuchać wierszy czytanych przez samych autorów – dodaje.

Więcej o działalności Domu Pracy Twórczej „Macondo” można przeczytać na stronie www.facebook.com/taraspoetyckidudek