Pewna wygrana siatkarzy Steam Hemarpol Norwid z beniaminkiem z Będzina 3:0

Siatkarze Steam Hemarpol Norwid Częstochowa pokonali w niedzielę w 3. kolejce PlusLigi Nowak Mosty MKS Będzin 3:0.

Częstochowscy siatkarze w pierwszej kolejce przegrali u siebie ze Ślepskiem Suwałki 1:3. W drugiej kolejce mieli grać w Kędzierzynie z Zaksą, ale mecz został przełożony na inny termin. W 3. kolejce częstochowianie podejmowali beniaminka Nowak-Mosty MKS Będzin, którego trenerem jest Dawid Murek.

Kibice Steam Hemarpol Norwid liczyli na wygraną i tak było. Podopieczni trenera Cezera Douglasa Silvy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Pierwsze dwa sety były w miarę wyrównane. Inauguracyjna partia zakończyła się wygraną gospodarzy 25:20. W drugim secie częstochowianie wygrali 25:19 i pewne było, że zdobyli swój pierwszy punkt w sezonie. Siatkarze Steam Hemarpol Norwid w trzeciej partii nie pozwolili rywalom na zbyt wiele. Dali im zdobyć tylko 14 małych punktów. Wygrali 3:0 i zdobyli 3 meczowe punkty.

Nagrodę MVP zdobył Bartłomiej Lipiński, który zdobył dla gospodarzy 15 punktów.

MR-K, fot: AdKo

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa – Nowak Mosty MKS Będzin 3:0 (25:20, 25:19, 25:14)

Steam: Isaacson, Ebadipour, Adamczyk, Indra, Lipiński, Popiela, Masłowski (libero).