Medalowe starty biegaczy z Darsoft Running Team w Goeteborgu

Zawodnicy częstochowskiego klubu Darsoft Running Team zaliczyli kolejny udany występ. Tym razem swoje umiejętności i dobrą formę zaprezentowali na międzynarodowej arenie. Podczas World Masters Athletics Championships Gothenborg 2024 zdobyli 2 brązowe medale.

Z odbywających się w szwedzkim Goeteborgu zawodów rangi mistrzowskiej, reprezentanci Darsoft Running Team wracają z dwoma brązowymi krążkami. To kolejne bardzo dobre starty naszych mastersów. Jak zwykle nie zawiodła Ewa Brych-Kalinowska, która bieg cross na dystansie 8 km w kategorii W-45 zakończyła na trzeciej pozycji. Na trzecim stopniu podium uplasowała się też drużyna męska M-40, w składzie: Grzegorz Kujawski, Tomasz Waszczuka i Zbigniew Kalinowski, który w klasyfikacji generalnej zajął 13. miejsce.

Medalowe starty biegaczy z Darsoft Running Team w Goeteborgu 2

Częstochowscy mastersi startowali także w biegach na dystansie 5000 m zajmując odpowiednio: Ewa Brych-Kalinowska – 9. miejsce w kategorii W-45 i Zbigniew Kalinowski – 20. miejsce w kategorii M-40.

Nasi zawodnicy zakończyli już swoją przygodę z World Masters Athletics Championships w Goeteborgu. Dzięki dobremu przygotowaniu, determinacji i odpowiedniej opiece sponsorskiej klubu Darsoft Running Team, Ewa Brych-Kalinowska i Zbigniew Kalinowski swoje starty wśród światowej czołówki mastersów mogą zaliczyć do bardzo udanych.