Częstochowscy strażnicy miejscy pomagają innym osobom nawet jeśli nie są w pracy. Przekonali się o tym uczestnicy spływu kajakowego.
Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej codziennie niosą pomoc innym osobom. Nawet jeśli nie są na służbie. Jeden z częstochowskich strażników miejskich w miniony weekend pomógł starszemu małżeństwu podczas spływu kajakowego. Funkcjonariusz częstochowskiej Straży Miejskiej zauważył, jak kajak z dwoma starszymi osobami przewrócił się. Do kajaka szybko wlała się woda i małżeństwo nie było sobie w stanie samemu poradzić z wylaniem wody. Z pomocą przyszedł częstochowski strażnik miejski, który pomógł mężczyźnie obrócić kajak i wylać wodę.
Ten sam strażnik miejski podczas spływu wyłowił też torbę z telefonem komórkowym i dokumentami, które utracił inny uczestnik spływu kajakowego podczas „wywrotki”. Zagubiony rzeczy trafiły do właściciela.
Częstochowski strażnik miejski potwierdził, że osobom w potrzebie pomaga się cały czas.
Źródło: www.sm.czestochowa.pl