Częstochowianie daleko w Finale Srebrnego Kasku

W środę na torze w Grudziądzu został rozegrany finał Srebrnego Kasku. Reprezentanci częstochowskiego Włókniarza uplasowali się na dole stawki…

W finale pojechali Szymon Ludwiczak i Kacper Halkiewicz, a rezerwowym był Kajetan Kupiec. Ludwiczak z 4 punktami (0,1,0,3,u) uplasował się na 14 pozycji. Halkiewicz z 2 punktami (0,1,1,w,-) zakończył finał na 16. miejscu. Rezerwowy Kupiec na torze pojawił się 2 razy i zdobył 1 punkt (w,1).

Srebrny Kask wygrał Bartosz Bańbor (13 punktów). O drugim miejscu zadecydował bieg barażowy, w którym pojechali żużlowcy, którzy zdobyli po 12 punktów. Kacper Łobodziński pokonał Jakuba Krawczyka i zajął 2. miejsce.

Tuż za podium uplasował się Wiktor Przyjemski.

Częstochowscy juniorzy już w piątek w meczu PGE Ekstraligi zmierzą się ze swoimi rówieśnikami z GKM Grudziądz. Ten mecz zaplanowano na godz. 20:30.