Medalowe starty zawodników CKS Budowlani

W miniony weekend zawodnicy CKS Budowlani odnotowali kolejne udane występy. Częstochowscy lekkoatleci wystartowali w 3 dużych imprezach – Akademickich Mistrzostwach Polski 2024 w Białymstoku, mistrzostwach województwa śląskiego w Rudzie Śląskiej oraz międzynarodowym mityngu ulicznym w chodzie sportowym w Borským Mikulášu.

Podczas odbywających się w Białymstoku Akademickich Mistrzostw Polski 2024 doskonale zaprezentował się Michał Piątek. Studiujący na Politechnice Częstochowskiej zawodnik CKS Budowlani zdobył złoty medal w biegu na 1500 m. Z wynikiem 3:48,21 min uplasował się nie tylko na najwyższym stopniu podium, pobił także swój rekord życiowy. W biegu na 800 m zajął 7. miejsce uzyskując wynik 1:53,89 min. W tych samych zawodach zawodniczka CKS Budowlani, reprezentująca Uniwersytet Jana Długosza Natalia Sówka zajęła 13. miejsce w biegu na 400 m uzyskując czas 56,13 sek.

Medalowe starty zawodników CKS Budowlani 1
Michał Piatek wygrywa 1500 m w Białymstoku

W organizowanym cyklicznie w miejscowości Borský Mikuláš na Słowacji międzynarodowym mityngu ulicznym w chodzie sportowym wystartował Jakub Jelonek. Reprezentant CKS Budowlani zajął 6. miejsce na dystansie 10 km uzyskując wynik 42,47 min.

Ruda Śląska była gospodarzem mistrzostw województwa śląskiego w trzech kategoriach wiekowych – U18, U20 i seniorów. W tej imprezie doskonale zaprezentowali się zawodnicy CKS Budowlani zdobywając łącznie 25 krążków – 9 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych. Medalowe występy naszych lekkoatletów przełożyły się na drugą lokatę w klasyfikacji medalowej, tuż za zawodnikami KS AZS AWF Katowice.

• Filip Labocha rzut dyskiem – 42,35 m,
  • Sztafeta męska 4 x 100 m w składzie M. Lewandowicz, M. Dyja, W. Kaczmarek, P. Frączyk  – 45,09 sek.

Medale brązowe w kategorii U18 zdobyli:

• Michał Krakowian rzut dyskiem – 36,91 m,
  • Wiktor Kaczmarek bieg 110 ppł – 16,50 sek.,
  • Dominik Kozieł pięciobój – 1.954 pkt,
  • Nadia Łągiewka chód sportowy 5000 m – 35:03,50 min.

W kategorii U20 złote krążki wywalczyli

• Alan Kluczny skok wzwyż – 185 cm,
  • Sebastian Rachwalik rzut oszczepem – 53,88 m,
  • Sztafeta kobiet 4 x 100 m – w składzie A. Maligłówka, A. Lipska, K. Woś, O. Cyrulińska – 48,97 sek.

Srebro zdobyli:

• Karol Woś skok w dal – 6,57 cm oraz w trójskoku – 12,85 m,
  • Hanna Bigdowska bieg na 800 m – 2:17,66 min.

Brązowy medal przypadł

Klaudii Wrzosowskiej bieg na 3000 m – 11:12,07 min.

W śród seniorów złoty medal zdobył w biegu na 3000 m Rafał Formicki z czasem 8:49,00 min, a brązowy w tej samej konkurencji Dominik Klimek – 9:44,46 min.