Weekendowe starty zawodników CKS Budowlani Częstochowa

Miniony weekend obfitował w starty lekkoatletów z CKS Budowlani. Nasi reprezentanci wzięli udział w kolejnych zawodach lekkoatletycznych, w których mogli zdobywać wskaźniki do Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Stadion Śląski w Chorzowie był areną zmagań 70. edycji lekkoatletycznego Memoriału Janusza Kusocińskiego. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z całej Polski, a w konkurencjach młodzieżowych wystartowało także pięcioro lekkoatletów CKS Budowlani. Najlepiej spisała się Natalia Sówka, która w biegu na 400 m zajęła 3. miejsce, a jej wynik 55,48 sek., to nowy rekord życiowy tej zawodniczki. Piotr Frączyk na 100 m zajął 6. miejsce – 11.09 sek., 6. miejsce Hanna Bigdowska na 800 m – 2:16,83 min. – rekord życiowy. 8. miejsce Oliwia Cyrulińska 100 m 12,77 sek., 8. miejsce Hubert Woźniak 800 m – 2:05,12 min.

Kolejne zawody, w których uczestniczyli zawodnicy CKS Budowlani były otwarte mistrzostwa Mazowsza. W warszawskim turnieju Michał Piątek w biegu na 800 m zajął 2. miejsce z czasem 1:51,95 min., a w kategorii U 16 w pięcioboju Hanna Borkowska była 6. zdobywając 2.716 punktów.

Częstochowscy zawodnicy wzięli także udział w meczu lekkoatletycznym Śląsk – Morawy rozegranym w kilku kategoriach wiekowych na stadionie lekkoatletycznym w Gliwicach. W ogólnej klasyfikacji drużynowej Śląsk pokonał Morawy 159:75. W reprezentacji Śląska wystąpiło ponad 30 zawodników CKS Budowlani. Wśród naszych reprezentantów najlepiej spisali się: