Aktorka częstochowskiego Teatru im. A. Mickiewicza oraz współtwórczyni zakopiańskiego Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa wystąpi 30 kwietnia o godz. 12 i 18 na scenie Miejskiego Domu Kultury Koszutka – Filia „Dąb” w Katowicach. Zaprezentuje spektakl „Cabaret HZ”.
Hanna Zbyryt jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (wydział zamiejscowy we Wrocławiu) oraz Studium Tańca w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. To współzałożycielką i aktorką Teatru Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem. W Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie zadebiutowała jako nastolatka w realizacjach m.in. Adama Hanuszkiewicza („Wesele”, „Romanse i ballady”, „Pan Tadeusz”). W 2013 roku powróciła na tę scenę, wcielając się gościnnie w rolę Mary w „Przyjaznych duszach”. Od września 2018 roku jest etatową aktorką częstochowskiej instytucji, a obecnie można ją oglądać w takich spektaklach jak „Lekcje tańca”, „Zemsta”, „Bum” i „Polowanie”.
Zbyryt związana była z Teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem, występowała także w Teatrze Tańca przy Politechnice Częstochowskiej. Współpracowała z Teatrem Pantomimy Henryka Tomaszewskiego i Instytutem Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Telewidzowie znają ją jako Gertrudę z „Królów” oraz Małgosię z „Leśniczówki”. Na koncie ma również role w takich produkcjach jak filmy „Eter”, „Afonia i pszczoły” czy „Sztuczki” oraz seriale „Fala zbrodni”, „Pensjonat pod Różą” czy „Na Wspólnej”.
Teatralny i taneczny talent to oczywiście nie wszystkie zdolności, którymi obdarzono artystkę. Kolejnym z nich jest ten wokalny, a dowodem choćby najnowszy wydany przez nią singiel „Tatuaże” (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Ze swoim Teatrem RZT Szymaszkowa Hanna Zbyryt występuje na różnych scenach całej Polski. Tym razem zawita do Katowic (będzie to premierowy występ w tym mieście). W środę, 30 kwietnia wystąpi w Miejskim Domu Kultury Koszutka – Filia „Dąb” (ul. Krzyżowa 1). „Cabaret HZ” prezentowany będzie o godz. 12 i 18. Hannie Zbyryt towarzyszyć będą doskonali muzycy: Michał Rorat i Bartek Szczepański. Za scenografię odpowiada Stanisław Rzankowski. Na występ obowiązują bezpłatne wejściówki, o dostępność których należy pytać w sekretariacie MDK.
Oto zapowiedź spektaklu:
Spektakl ,,CABARET HZ”… przy którym nie da się nudzić , a nogi nie pozwolą spokojnie nikomu wysiedzieć w miejscu!
Jeżeli nie odważysz się na głośne śpiewanie, nic nie szkodzi, na pewno chociaż pod nosem zanucisz…. taki właśnie jest ,,Cabaret HZ”. Mia, Frojlajn czy Lou bohaterka show – porywająca Hanna Zbyryt, sama nie wie dokładnie jak się nazywa , ale jedno wie na pewno: chce zostać wielką gwiazdą najbardziej znanych scen świata, a charakter histeryczki, romantyczki i marzycielki nie ułatwia jej życia, ale nie oznacza że nie odnajdzie swojej drogi.
red.
Czytaj także: Hanna Zbyryt: artystka – kameleon, która uwielbia prowokować [ROZMOWA]