Były obawy, ale mecz w Warszawie między Legią i Rakowem poprowadzi Jarosław Przybył, a nie sędzia z Bytomia…

Kibice Rakowa Częstochowa nie przepadają za sędzią Piotrem Lasykiem z Bytomia. W kuluarach „bali się”, że arbiter z Bytomia będzie sędziować najbliższe spotkanie w Warszawie. Tymczasem poprowadzi je Jarosław Przybył z Kluczborka, który w tym sezonie sędziował wygrany mecz Rakowa w Lublinie z Motorem.

Spotkanie pierwszej kolejki zakończyło się zwycięstwem Rakowa w Lublinie z Motorem. Piotr Lasyk z Bytomia był wyznaczony do prowadzenia meczu Legi w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy. Legia wygrała wówczas z Zagłębiem 2:0. W kolejnych 3 swoich spotkaniach sędzia z Bytomia nie prowadził meczów „stołecznych” piłkarzy… Dlatego kibice Rakowa obawiali się, że może być wyznaczony do najbliższego meczu Rakowa w Warszawie… Szczególnie pamiętają mu finał Pucharu Polski w sezonie 2022/23 w Warszawie, gdzie Legia wygrała z Rakowem po serii rzutów karnych, bo mecz i dogrywka zakończyły się wynikiem 0:0. Sędzia Lasyk nie odgwizdał wówczas faulu Ribeiro w 7. minucie, gdy zawodnik Rakowa wychodził na czystą pozycję. Dopiero po analizie VAR musiał pokazać piłkarzowi Legii czerwoną kartkę… W przeszłości mieli też inne pretensje…

AK, fot: AK (archiwum)

Były obawy, ale mecz w Warszawie między Legią i Rakowem poprowadzi Jarosław Przybył, a nie sędzia z Bytomia... 6