fbpx

Bezpieczne ferie 2026. Kontrole miejsc przebywania młodzieży i prelekcja w SM ,,Nasza Praca”

Trwają zimowe ferie 2026. Częstochowscy strażnicy miejscy kontrolują miejsca, gdzie mogą gromadzić się dzieci i młodzież. Strażnicy miejscy przeprowadzili też prelekcję na temat bezpieczeństwa w Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Nasza Praca”.

W poniedziałek w Częstochowie rozpoczęły się zimowe ferie 2026. Uczniowie będą mieć wolne od szkoły do 2 marca.

Częstochowscy strażnicy miejscy od poniedziałku kontrolują miejsca potencjalnego przebywania dzieci i młodzieży w ramach działań „Bezpieczne ferie 2026”. Kontrolowano w szczególności rejony zamarzniętych akwenów, parków i miejsc, gdzie można zjeździć na sankach. Strażnicy miejscy byli również obecni w rejonach galerii handlowych.

W poniedziałek Straż Miejska odpowiedziała na zaproszenie SM ,,Nasza Praca”. Strażnicy miejscy przeprowadzili prelekcję w klubie osiedlowym przy ul. Broniewskiego. W trakcie prelekcji przedstawiono zasady bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii zimowych.

Źródło: www.sm.czestochowa.pl